Dosyć rzadko pokazuje Wam na blogu projekty DIY, które możecie wykorzystać do ozdobienia dziecięcych pokoi – ale ponieważ Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a w naszej rodzinie mamy pewną młodą pannę do obdarowania – postanowiłam wykorzystać ten fakt i przygotować dla Was tutorial na organizer na akcesoria do włosów, których małe dziewczynki maja w swojej kolekcji pod dostatkiem. Nie będzie to jednak zwyczajny organizer! Będzie on pełnił również funkcję zabawową – nasze dzieciaki będą mogły przy okazji układania swoich gumek, opasek i spineczek pobawić się we fryzjerkę. Od razu na wstępie lojalnie ostrzegam Was, że przygotowanie tego prezentu zajmie Wam trochę czasu, ale jestem przekonana, że warto! No to do dzieła!

Do zrobienia organizera potrzebujecie dwóch ramek do zdjęć (muszą mieć wymiar przynajmniej kartki A4), bawełnianego materiału w wybranym kolorze, ozdobnych wstążek, haczyków i farby w sprayu, kawałka korkowej płyty, kleju typu magic i kleju na gorąco, nożyczek, linijki i ołówka, kolorowych włóczek, skrawków filcu (najważniejszy będzie ten w kolorze białym), brokatowego papieru i kawałka sztywnej tektury.

Pracę zaczynamy od przygotowania bazy do naszej dekoracji – z korkowej płyty wycinamy prostokąt odrobinę (dosłownie o milimetr) mniejszy od przedniej szybki, którą oryginalnie posiadała ramka.

Tak przygotowany korek oraz „plecy” wyjęte z ramki obklejamy materiałem – wystarczy użyć do tego kleju typu Magic.

W kolejnym kroku przyklejamy do korka wstążki – układamy je tak jak widzicie na zdjęciu powyżej (podklejamy je od spodu klejem na gorąco). Zwróćcie uwagę na to, żeby wstążki nie były przyklejone zbyt ciasno – muszą być na tyle luźne, żeby dało się potem do nich przypiąć różne spinki.

Przyklejamy również pionową wstążkę, tworząc z niej charakterystyczne pętelki – takie jak widzicie na zdjęciu.

Na koniec malujemy farbą w sprayu haczyki, które po wyschnięciu wkręcamy w korek. Całość wkładamy do ramki i pierwsza część organizera jest gotowa.

Następnie z kartonu wycinamy głowę jednorożca, którą obklejamy białym filcem. Róg ozdabiamy brokatowym papierem.

Z kolorowych włóczek docinamy grzywę – wycinamy ok 60 cm odcinki wełny, które następnie, od spodu, grupami przyklejamy do kartonowej głowy (przy pomocy kleju na gorąco).

Na koniec wyrównujemy grzywę – docinając równo końcówki włóczki. I pro tip: z odpadków możecie, tak jak ja, dokleić konikowi grzywkę.

Gotową głowę przyklejamy do przygotowanej wcześniej bazy. Doklejamy jeszcze oko i usta z czarnego filcu.

Całość wkładamy do ramki. Ja ozdobiłam jeszcze jednorożca kwiatkiem wykonanym z filcu, który przymocowałam oczywiście przy pomocy kleju na gorąco.

I gotowe – możecie wręczać prezent, mam nadzieję, że przypadnie Waszym pociechom do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.