Letnie, ciepłe dni mijają nieubłaganie, już za chwilę będziemy za nimi tęsknić i czekać na kolejne za rok. Żeby uprzyjemnić sobie czekanie i zatrzymać trochę słońca na długie, zimowe wieczory warto schować trochę wspomnień do pudełka, a potem trzymać je pod ręką, tak żeby w każdej chwili móc do nich szybko wrócić. Dziś pokażę Wam tutorial na mini album w pudełku, który świetnie nadaje się do przechowywania wspomnień. Jest też dobrym pomysłem na prezent dla najbliższych. Mój posłużyć miał właśnie jako dodatek do prezentu urodzinowego.

Potrzebujecie:

  • kilku arkuszy papieru bazowego, dobrze żeby był sztywniejszy,
  • kilku ulubionych zdjęć, przerobionych w darmowym programie tak, aby miały kształt kwadratów (moje zdjęcia miały wymiary 60 x 60 mm),
  • nożyczek,
  • kleju,
  • linijki,
  • ołówka,
  • pilnika do paznokci z ostrym brzegiem lub wypisanego długopisu,
  • kawałka ozdobnego papieru/ elementów ozdobnych do dekoracji albumu.

Na papierze bazowym rysujemy i wycinamy prostokąty o wymiarach 7 x 28 cm, ja wykorzystałam 4 takie prostokąty, a w albumie umieściłam 13 zdjęć, ale Wy oczywiście możecie modyfikować ich ilość. Następnie na prostokątach pilnikiem lub wypisanym długopisem rysujemy poziome linie co 7 cm, tak aby ułatwić sobie zginanie kartoników w harmonijkę. Powstałe w ten sposób elementy sklejamy ze sobą tworząc jeden długi pasek. Baza pod album jest gotowa – teraz możemy ją odłożyć na bok (przykładając najlepiej, gdy jest złożona, ciężką książką, tak aby klej dobrze złapał).

Żeby stworzyć pudełko na album potrzebujemy dwóch kwadratów o bokach 13,5 cm oraz 13,8 cm. Następnie na każdym z kwadratów odmierzamy po 3 cm od każdego brzegu i znowu za pomocą pilnika rysujemy na tej wysokości linie. Rogi kwadratów zginamy jak na zdjęciu, a następnie sklejamy je z bokami tworząc tym samym wieczko i denko pudełka.

Teraz wystarczy tylko powycinać i powklejać zdjęcia, ozdobić pudełko i album gotowy. Jeżeli chcecie, żeby album był jednocześnie prezentem, warto na spodzie denka (mniejszy kwadrat) nakleić karteczkę z wypisanymi życzeniami, najlepiej zrobić to jeszcze przed sklejaniem pudełka, bo jest po prostu najwygodniej. 🙂

One thought on “Zatrzymaj chwile!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.