Robienie bożonarodzeniowych dekoracji to jeden z moich ulubionych sposobów na przywołanie i poczucie świątecznego klimatu. A jeśli już coś tworzę, to chętnie dzielę się tym oczywiście z Wami. Dziś przygotowałam dla Was alternatywny pomysł na dekorację drzwi wejściowych czy ściany – zamiast wieńca chciałam Wam zaproponować jutową gwiazdę.

Do jej przygotowania potrzebujecie kawałka naturalnego materiału, wypełniacza do poduszek, drewnianego patyka, szyszek, sztucznych gałązek, grubego sznurka i koronek oraz kleju na gorąco.

Pracę zaczynamy od wycięcia dwóch gwiazd (moje mają około 30 cm), które następnie zszywamy ze sobą. Podczas zszywania pomiędzy materiał wkładamy sznurek tworząc od razu zawieszkę. Zostawiamy też niewielki otwór, żeby włożyć wypełnienie.

Kiedy już wypełnimy gwiazdę zaszywamy otwór i zaczynamy ozdabianie.

Najpierw przyklejamy patyk, następnie kawałki wstążek, resztki juty i koronki. Na koniec wypełniamy całość gałązkami i szyszkami.

I gotowe. Prawda, że szybko poszło? 😉 Jeżeli chcecie jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę, możecie zamiast igły z nitką użyć kleju na gorąco i gwiazdę po prostu posklejać. Tylko pamiętajcie, żeby robić to ostrożnie, klej może delikatnie wyciekać spomiędzy materiału, uważajcie, żeby się nie poparzyć!

A poniżej mam dla Was jeszcze zdjęcia dekoracji zrobionej w dokładnie taki sam sposób, jak opisałam powyżej. Tylko zamiast 1 dużej gwiazdki wykorzystałam 3 małe. Która wersja bardziej przypadła Wam do gustu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.