Pora na kolejny wiosenny projekt. Tym razem stawiam na DIY, w którym główną rolę odgrywają kolorowe kwiaty. Jeśli jesteście ciekawi co dziś dla Was przygotowałam – zapraszam do dalszej części wpisu.
Do przygotowania tej dekoracji potrzebować będziecie kawałka sztywniejszego filcu o wymiarach 50 x 30 centymetrów i grubości 2 – 3 mm, oraz kolorowych cienkich (1 mm) arkuszy filcu. Przydadzą się też ozdobne taśmy pasmanteryjne (ja postawiłam na pompony i koronki), pistolet z klejem na gorąco, igła i nitka, patyk oraz sznurek.

Prace zaczynamy od wycięcia z grubszego filcu kształtu banneru – takiego jak widzicie na zdjęciach (mój o wymiarach 30 x 45 centymetrów).

Następnie zakładamy 5 cm materiału od góry pod spód i przyszywamy albo podklejamy klejem na gorąco. W ten sposób powstanie otwór na patyk.

Do dolnej części przyszywamy lub przyklejamy ozdobną taśmę z pomponami (możecie zastąpić ją koronką).

Z kolorowych arkuszy filcu wycinamy kwiaty, pojedyncze płatki (przypominające kształtem nieregularne serca) i liście.

Pojedyncze elementy przyklejamy klejem na gorąco do naszej bazy. Do ozdobienia środków kwiatów możecie użyć pojedynczych pomponów albo drewnianych koralików.

Całość warto uzupełnić jeszcze koronką.

Na koniec – wystarczy już tylko założyć baner na drewnianym patyku i przywiązać do niego sznurek, tak, aby dekorację można było zawiesić na ścianie lub na drzwiach.

I gotowe. Myślę, że taka wisząca ozdoba sprawdzi się świetnie w każdym wnętrzu. A Wy co sądzicie?

4 thoughts on “Wiosenna dekoracja ścienna DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.