Święta coraz bliżej, dlatego na blogu muszą pojawić się wielkanocne projekty DIY! Dzisiaj przychodzę z pierwszym z nich – pokażę Wam jak w prosty sposób wykonać słodkiego, świątecznego króliczka. Gotowi? No to zaczynamy!

Do zrobienia króliczka potrzebujemy dwóch kawałków materiału (najlepiej w różnych kolorach/ wzorach – jednobarwnego i wzorzystego), kawałka żyłki, koralików na nos i oczka, kleju na gorąco i maszyny do szycia (ale, oczywiście, ręcznie też dacie radę pozszywać królika). Przydadzą się też „ząbkowane” nożyczki (do kupienia m.in. w Ikei), wypełnienie do poduszek i garść sypkiego ryżu.

Pracę zaczynamy od wycięcia tułowia króliczka oraz paska materiału o szerokości około 4 cm (długość zależy od wielkości szytej figurki). Następnie na maszynie zszywamy całość „po wierzchu” tak, jak widzicie na zdjęciu. Zostawiamy kilkucentymetrowy otwór, przez który wkładamy wypełnienie i wsypujemy ryż (dzięki niemu nasza maskotka będzie stała). Po wypełnieniu króliczka ręcznie zaszywamy otwór.

W kolejnym kroku wycinamy 4 królicze łapki, które następnie zszywamy. Łapki również delikatnie wypychamy wypełnieniem i zaszywamy.

Na koniec przyklejamy łapki do tułowia klejem na gorąco. Twarz ozdabiamy koralikami, tworząc oczka i nos (ja do jego wykonania użyłam drewnianego serduszka, które wykorzystuję przy tworzeniu kartek). Pod nosek podklejamy wąsy. Można wykonać z żyłki wędkarskiej w ciemnym kolorze (grubość 30 mm będzie ok).

I gotowe! Prawda, że to słodka, wielkanocna dekoracja? A jej wykonanie nie powinno Wam zająć zbyt dużo czasu. Koniecznie spróbujcie zrobić swoje świąteczne maskotki i pochwalcie się efektami!

PS. Jeśli nie po drodze Wam z maszyną do szycia, a zabawy z igłą i nitką to kompletnie nie Wasza bajka, nie martwcie się! Już niedługo opublikuję pomysł na równie fajnego wielkanocnego królika, którego wykonacie, nawet jeśli nie potraficie szyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.