Święta coraz bliżej, dlatego na blogu muszą pojawić się wielkanocne projekty DIY! Dzisiaj przychodzę z pierwszym z nich – pokażę Wam jak w prosty sposób wykonać słodkiego, świątecznego króliczka. Gotowi? No to zaczynamy!

Do zrobienia króliczka potrzebujemy dwóch kawałków materiału (najlepiej w różnych kolorach/ wzorach – jednobarwnego i wzorzystego), kawałka żyłki, koralików na nos i oczka, kleju na gorąco i maszyny do szycia (ale, oczywiście, ręcznie też dacie radę pozszywać królika). Przydadzą się też „ząbkowane” nożyczki (do kupienia m.in. w Ikei), wypełnienie do poduszek i garść sypkiego ryżu.

Pracę zaczynamy od wycięcia tułowia króliczka oraz paska materiału o szerokości około 4 cm (długość zależy od wielkości szytej figurki). Następnie na maszynie zszywamy całość „po wierzchu” tak, jak widzicie na zdjęciu. Zostawiamy kilkucentymetrowy otwór, przez który wkładamy wypełnienie i wsypujemy ryż (dzięki niemu nasza maskotka będzie stała). Po wypełnieniu króliczka ręcznie zaszywamy otwór.

W kolejnym kroku wycinamy 4 królicze łapki, które następnie zszywamy. Łapki również delikatnie wypychamy wypełnieniem i zaszywamy.

Na koniec przyklejamy łapki do tułowia klejem na gorąco. Twarz ozdabiamy koralikami, tworząc oczka i nos (ja do jego wykonania użyłam drewnianego serduszka, które wykorzystuję przy tworzeniu kartek). Pod nosek podklejamy wąsy. Można wykonać z żyłki wędkarskiej w ciemnym kolorze (grubość 30 mm będzie ok).

I gotowe! Prawda, że to słodka, wielkanocna dekoracja? A jej wykonanie nie powinno Wam zająć zbyt dużo czasu. Koniecznie spróbujcie zrobić swoje świąteczne maskotki i pochwalcie się efektami!

PS. Jeśli nie po drodze Wam z maszyną do szycia, a zabawy z igłą i nitką to kompletnie nie Wasza bajka, nie martwcie się! Już niedługo opublikuję pomysł na równie fajnego wielkanocnego królika, którego wykonacie, nawet jeśli nie potraficie szyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.