Od wieków wiadomo, że na kilka dni przed Świętami czas przyspiesza i biegnie, a właściwe to nawet już pędzi, jeszcze szybciej niż zwykle. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z bardzo prostym i super szybkim w wykonaniu pomysłem na wielkanocną dekorację. Razem stworzymy nietypową, przezroczystą pisankę, w której mieszka słodki króliczek. Gotowi? No to do dzieła!

Do jej przygotowania potrzebujecie plastikowego, przezroczystego jajka, odrobiny mchu, dwóch drewnianych kulek, kawałka filcu i małego pomponika. Przyda się również odrobina kleju na gorąco i kawałki sznurka, koronki czy wstążki do dekoracji.

Pracę zaczynamy od wykonania króliczka (ten pomysł pokazywałam Wam już na Instagramie – jeśli jeszcze Was tam ze mną nie ma, zapraszam serdecznie). Z kawałka szarego filcu wycinamy parę króliczych uszu, sklejamy ze sobą drewniane kulki (jedną mniejszą, drugą większa), następnie doklejamy uszy i pomponik, który stanie się ogonkiem.

W kolejnym kroku układamy mech w plastikowej formie (możecie go lekko podkleić). Na mchu przyklejamy króliczka. Ja, żeby wszystko było bardziej stabilne, przykleiłam też delikatnie królicze uszy do ścianki jajka).

Na koniec ozdabiamy górną część pisanki kokardką i dowiązujemy sznurek do powieszenia dekoracji. I gotowe. Mam nadzieję, że w natłoku świątecznych obowiązków znajdziecie jeszcze chwilę, żeby wykonać swoją wersję tej ozdoby! Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.