Jeśli nie macie jeszcze pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty, to dzisiaj przychodzę do Was z pomocną dłonią. Jeśli dodatkowo na prezenty nie chcecie wydać zbyt wiele – dzisiejszy wpis powinien Wam się spodobać tym bardziej! Przygotowałam aż trzy propozycje, na które nie wydacie więcej niż 30 złotych. Do dzieła!

Pierwszy pomysł to ślicznie zapakowane cukierasy w świątecznym kubku. Do przygotowania tego prezentu potrzebujecie kilku produktów spożywczych (ja zdecydowałam się na zrobienie krówek, wg przepisu z tego linku: przepis na krówki), arkusza papieru do pieczenia, kolorowej muliny i wstążki, celofanu oraz świątecznego kubka.

Cukierki przygotowujemy wg wybranego przepisu, a następnie pakujemy je jak malutkie prezenciki – owijając w szary papier i obwiązując muliną.

Następnie napełniamy kubek słodkościami i pakujemy całość w celofan. I już! Prezent gotowy do wręczenia.

Kolejny podarek również jest słodki. Tym razem zrobiłam kandyzowane pomarańcze w czekoladzie (dokładny przepis, z którego korzystałam znajdziecie tutaj: kandyzowane pomarańcze w czekoladzie). Kiedy owoce były już gotowe zapakowałam je w ozdobną folię i całość włożyłam w drugi świąteczny kubek.

Tak przygotowane prezenty możecie wręczać razem, ale świetnie sprawdzą też się jako pojedyncze podarki.

Dzisiejsza ostatnia propozycja to coś dla miłośników herbaty. Do jej przygotowania potrzebujecie styropianowego stożka, szpilek, herbat pakowanych w pojedyncze torebki, kawałka wstążki i celofanu.

Torebki herbaty przypinamy szpilkami do styropianu. Zacznijcie od dołu – tak jak widać na zdjęciu powyżej.

Kiedy dotrzecie już prawie do samego końca czubek stożka oplećcie kawałkiem wstążki, tak żeby prezentował się estetycznie. Wstążkę również przypinamy do styropianu szpilkami.

Na koniec czubek dekorujemy kokardką i całość pakujemy w celofan. Gotowe – przygotowanie tego prezentu zajmie Wam dosłownie 20 minut, a efekt końcowy naprawdę jest tego wart.

Jak Wam się podobają dzisiejsze pomysły? Skorzystacie z któregoś? Jeśli tak – koniecznie dajcie mi o tym znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.