W naszej sypialni pojawiło się ostatnio kilka nowych roślin – kto śledzi mnie na instagramie, ten dobrze już o tym wie :). Przyszła więc pora na to, żeby zrobić im jakieś ciekawe i oryginalne osłonki DIY. Postawiłam na takie w klimacie naturalnym, trochę boho, tak, aby pasowały do wystroju całego wnętrza.

Do wykonania doniczki potrzebujecie: pojemnika (wiaderka), który będziecie obklejać, bawełnianego sznurka (o grubości 5mm), muliny w wybranych kolorach, nożyczek i, last, but not least – kleju na gorąco.

Pracę zaczynamy od wyznaczenia miejsca, w którym mniej więcej będziemy chcieli umieścić pierwszy, dekoracyjny frędzel (oplatamy wiaderko sznurkiem i odmierzamy w ten sposób miejsce pierwszego frędzla). Następnie docinamy około 10 centymetrowe kawałki muliny (ich ilość zależy od Was – wg mnie najlepiej użyć od 5 do 7 kawałków) i zawiązujemy je na bawełnianej lince – tak, jak widzicie na zdjęciu powyżej.

W kolejnym kroku prz pomocy kleju na gorąco przyklejamy sznurek do pojemnika. Doniczkę oklejamy sznurkiem aż do momentu, w którym będziemy chcieli umieścić kolejny frędzel.

I tak, powtarzając powyższe kroki, obklejamy całe wiaderko, co jakiś czas dodając dekoracyjne frędzle.

Na koniec wyrównujemy jeszcze zwisające nitki muliny i doniczka gotowa.

Teraz wystarczy już tylko włożyć do środka ulubioną roślinkę. Zrobienie takiej dekoracyjnej osłonki jest być może odrobinę czasochłonne, ale efekt końcowy jest tego warty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.