W naszej sypialni pojawiło się ostatnio kilka nowych roślin – kto śledzi mnie na instagramie, ten dobrze już o tym wie :). Przyszła więc pora na to, żeby zrobić im jakieś ciekawe i oryginalne osłonki DIY. Postawiłam na takie w klimacie naturalnym, trochę boho, tak, aby pasowały do wystroju całego wnętrza.

Do wykonania doniczki potrzebujecie: pojemnika (wiaderka), który będziecie obklejać, bawełnianego sznurka (o grubości 5mm), muliny w wybranych kolorach, nożyczek i, last, but not least – kleju na gorąco.

Pracę zaczynamy od wyznaczenia miejsca, w którym mniej więcej będziemy chcieli umieścić pierwszy, dekoracyjny frędzel (oplatamy wiaderko sznurkiem i odmierzamy w ten sposób miejsce pierwszego frędzla). Następnie docinamy około 10 centymetrowe kawałki muliny (ich ilość zależy od Was – wg mnie najlepiej użyć od 5 do 7 kawałków) i zawiązujemy je na bawełnianej lince – tak, jak widzicie na zdjęciu powyżej.

W kolejnym kroku prz pomocy kleju na gorąco przyklejamy sznurek do pojemnika. Doniczkę oklejamy sznurkiem aż do momentu, w którym będziemy chcieli umieścić kolejny frędzel.

I tak, powtarzając powyższe kroki, obklejamy całe wiaderko, co jakiś czas dodając dekoracyjne frędzle.

Na koniec wyrównujemy jeszcze zwisające nitki muliny i doniczka gotowa.

Teraz wystarczy już tylko włożyć do środka ulubioną roślinkę. Zrobienie takiej dekoracyjnej osłonki jest być może odrobinę czasochłonne, ale efekt końcowy jest tego warty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.