Jak długo w Waszych domach stoją choinki? My cieszymy się drzewkiem jak najdłużej się da, ale wiadomo, że wszystko jest uzależnione od „choinkowej kondycji”. Ponieważ jednak na naszej podłodze pojawia się codziennie coraz więcej igieł zdecydowaliśmy, że czas już rozebrać świąteczne drzewko. A korzystając z okazji postanowiłam podzielić się z Wami moimi sposobami na pakowanie i przechowywanie bożonarodzeniowych ozdób.

Ubieranie choinki powinno być przyjemnością i wywoływać tylko pozytywne emocje. Nieraz jednak słyszałam, że wielu osobom czynność ta kojarzy się przede wszystkim z irytacją wywołaną rozplątywaniem lampek. Wszystkiemu winne jest złe przechowywanie światełek. A wystarczy, że podczas rozbierania drzewka, lampki owiniecie na rolce po ręczniku papierowym. W przyszłym roku ich wieszanie nie powinno już stanowić żadnego problemu. I możecie raz na zawsze zapomnieć o walczeniu z kablami!

W podobny sposób przechowywać można ozdobne łańcuchy. W przypadku tych wykonanych z drobnych kuleczek warto początek i koniec przymocować do rolki za pomocą taśmy klejącej (ja używam papierowej). Dzięki temu zapobiegniemy zsuwaniu się łańcuchów.

Innym pomysłem na przechowywanie kuleczkowych łańcuchów jest włożenie ich do czystej butelki po wodzie. W nakrętce robimy otwór wielkości kulki, przez który przewlekamy kawałeczek łańcucha. Resztę umieszczamy w butelce. Całość zabezpieczamy jeszcze taśmą, tak jak widzicie na zdjęciu. I gotowe. Nic nie powinno Wam się już poplątać.

Wszystkie miękkie ozdoby , takie jak filcowe gwiazdki czy szydełkowe aniołki pakuję do pudełek po butach. Zadbajcie o to, żeby w pudłach nie było zbyt wiele luzu, ale też przypilnujcie, żeby dekoracje nie były za bardzo ściśnięte. To mogłoby sprawić, że się pogniotą albo odkształcą. I jeszcze jedna rada – opisujcie dokładnie wszystkie kartony, dzięki temu za rok o wiele łatwiej będzie Wam znaleźć przedmioty, których akurat potrzebujecie.

Na naszej choince, od kilku lat, nie ma prawie żadnych bombek. Jeżeli Wy je posiadacie to większe umieścić można we wiaderkach z pokrywką, przekładając kolejne warstwy ręcznikiem papierowym. Do mniejszych idealnie nadadzą się wytłoczki po jajkach. Jeśli natomiast posiadacie bombki o niewymiarowych kształtach, takie jak moje pajace, które widzicie na zdjęciach, najłatwiej owinąć każdą z nich ręcznikiem papierowym, a następnie umieścić w pudełku.
A Wy macie jakieś swoje patenty na pakowanie/ przechowywanie świątecznych dekoracji? Jeśli tak – koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.