Jeżeli tak jak ja jesteście fanami gwiazd i uwielbiacie się w nie wpatrywać wieczorami, ten tutorial może przypaść Wam do gustu! Zrobimy dziś razem kawałek gwieździstego nieba, który będzie można przenieść do własnej sypialni i powiesić na ścianie!

Do przygotowania świecących obrazów potrzebujecie podobrazia (płótno przymocowane do drewnianych listewek, kupicie np. w JYSKU), farb plakatowych, pędzla, cyrkla, lampek na baterie (ważne, żeby kabel był cieniutki i żeby sznur lampek był krótki) i taśmy papierowej.

Pracę zaczynamy od pomalowania naszego płótna (albo najlepiej dwóch – świecące konstelacje najlepiej wyglądają w komplecie!) w granatowo – niebiesko – fioletowe pasy tak, żeby powstało nam niebo. Całość odkładamy do wyschnięcia.

Następnie, przy pomocy cyrkla, robimy w obrazach dziurki – tworzymy je na płótnie nierównomiernie, by stworzyć gwieździste konstelacje.

Od spodu, przy pomocy taśmy papierowej, przyklejamy lampki. Układamy je w taki sposób, żeby żaróweczki wypadały dokładnie w miejscach, w których zrobiliśmy dziurki.

I świecące, gwieździste niebo jest gotowe! Jak Wam się podoba efekt końcowy? Najładniej wygląda wieczorem, kiedy za oknem zaczyna się już ściemniać. Koniecznie zróbcie sobie podobne dekoracje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.