Dzisiaj przychodzę do Was z propozycją nie do odrzucenia! Macie wolne dwadzieścia minut? To świetnie się składa, bo dokładnie tyle zajmie Wam wykonanie świątecznego stroika. Jeśli bardzo się spieszycie to w 15 też powinniście dać radę! 🙂 To co, bierzemy się do pracy?
Do przygotowania dekoracji potrzebować będziecie doniczki torfowej (moja ma 12 cm wysokości), wydmuszki z gęsiego jajka, gałązek (ja użyłam wierzbowych), koronki, dekoracyjnych piórek i bazi oraz, oczywiście, kleju na gorąco, a także kleju typu Magic.

Jajko, na środku, oklejamy ozdobną koronką. Najlepiej użyć do tego celu kleju typu Magic, który po wyschnięciu staje się przezroczysty (pamiętajcie tylko, żeby nie przesadzić z jego ilością).

W kolejnym kroku z gałązek wijemy wianek, który musi być większy niż średnica doniczki. Otwór wewnątrz niego nie może być natomiast szerszy niż nasza wydmuszka. Gałęzie złączyć najlepiej przy pomocy cienkiego drucika.

Gotowe, wierzbowe, gniazdko przyklejamy do doniczki – jej brzegi pokrywamy delikatnie klejem na gorąco i przykładamy wianek. Całość najlepiej lekko docisnąć dłonią i poczekać kilka chwil.

Teraz wystarczy już tylko do środka wkleić jajko (również przy pomocy kleju na gorąco).

A na koniec całość dekorujemy ozdobnymi piórkami i baziami tak jak widzicie na zdjęciach.

Ja postanowiłam jeszcze doniczkę przewiązać koronką. I gotowe! Trzecia propozycja wielkanocnego stroika gotowa – koniecznie dajcie mi znać która podoba Wam się najbardziej! 🙂

2 thoughts on “Świąteczny stroik – propozycja nr 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.