Mam nadzieję, że posty z pomysłami na świąteczne, własnoręcznie robione dekoracje jeszcze Was nie nudzą? Bo tak się składa, że przychodzę do Was dzisiaj z kolejną propozycją bożonarodzeniowego DIY. Tym razem przygotowałam dla Was wpis z instrukcją jak przygotować zimowe obrazki.
Do ich wykonania potrzebujecie płaskich kamieni (najfajniejsze znajdziecie nad morzem czy rzeką), drewnianego plastra i patyka, farb akrylowych, lakieru w sprayu, czarnego cienkopisu i oczywiście kleju na gorąco. Przyda się też zawieszka, gwoździki i młotek.

Pracę zaczynamy od namalowania na kamieniach kształtów sów. Oczywiście nie ograniczam Waszej inwencji twórczej, ale jeśli nie macie pomysłu jak to zrobić – mam nadzieję, że na zdjęciu powyżej znajdziecie inspirację.

Kiedy farba wyschnie całość obrysowujemy czarnym cienkopisem. Dodajemy też różne szczegóły, takie jak piórka czy wzorki na czapce.

Następnie kamienie lakierujemy i odstawiamy do wyschnięcia.

W kolejnym kroku przybijamy do spodu drewnianego plastra zawieszkę, a następnie do drugiej strony przyklejamy gałązkę oraz nasze kamienne sowy.

Na koniec wystarczy już tylko dorysować plastry śniegu. I gotowe. Jak Wam się podoba?:)
Nie martwcie się jeśli przed Świętami nie znajdziecie już czasu na wykonanie tego projektu. Obrazki z sówkami są na tyle uniwersalne, że mogą zdobić nasze wnętrza przez całą zimę, więc spokojnie możecie je wykonać dopiero po Bożym Narodzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.