W ostatnim wpisie obiecałam Wam jeszcze jeden tutorial na letnią, plecioną torebkę. Tym razem zamiast kopertówki zrobimy dużą torbę plażową z rączkami. Może znajdziecie w weekend chwilę na to, żeby wykonać którąś z moich propozycji, i dzięki temu jeszcze bardziej poczujecie letnie wibracje! 😉

Do wykonania torby potrzebować będziecie dwóch okrągłych podkładek pod talerze (moje kupiłam w Ikei), dwóch półtorametrowych kawałków sznura, zamka o długości 50 cm, taśmy papierowej, kleju typu Magic i kolorowych włóczek. Jeśli chcecie wykonać podszewkę, to musicie przygotować także bawełniany materiał. Aha – oczywiście, przyda się też klej na gorąco!

Pracę zaczynamy od oklejenia końcówek sznura taśmą papierową – na długości około 2 centymetrów. Następnie taśmę oklejamy muliną.

Przygotowane sznury przyklejamy do podkładek. Nie przyklejajcie tylko końcówek na górze i na dole – dzięki temu łatwiej będzie zszyć całość.

Następnie obszywamy sznurki kolorową muliną. Ja zdecydowałam się wykonać zdobienie tylko z jednej strony torby. Dzięki temu torebkę można nosić na dwa sposoby.
Teraz możecie wszyć zamek i zszyć brzegi ręcznie, najlepiej używając grubszej włóczki, albo, tak jak ja, przygotować podszewkę.

W tym celu z materiału wycinamy dwa koła, o dwa centymetry większe od podkładek. Materiał obszywamy na maszynie, a następnie zszywamy do momentu, w którym będziemy wszywać zamek.

Zamek przyfastrygowujemy do lewej strony materiału – tak jak widzicie na zdjęciach, a następnie przyszywamy.
Teraz wystarczy już tylko podszewkę wszyć do środka torebki.
A, i nie zapomnijcie przykleić luźnych końców sznura u góry i dołu torby!

I gotowe – można planować wypady na plażę! Chociaż myślę, że torebka świetnie sprawdzi się również do miejskich, letnich stylizacji. A Wam jak się podoba?

2 thoughts on “Słomiana torebka plażowa DIY

  1. Do środka to rzeczy na plażę się nie spójne_ torebka prawie nie ma przestrzeni w środku, no chyba że w opisie zabrakło informacji o jakimś elemencie pomiędzy kołami….

    1. Do środka spokojnie zmieści się recznik, książka, telefon, olejek do opalania i mała butelka wody – sprawdziłam (: ja więcej rzeczy na plażę nie zabieram, ale oczywiście jak ktoś potrzebuje więcej miejsca to warto wszyć w środek dodatkowy element łączący koła (: na pewno też super by to wyglądało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.