Pierwszy powiew wiosny już za nami, a to oznacza, że Internet zaczyna zalewać fala ciepłych jak pierwsze wiosenne promienie słońca polecajek. Za sprawą Andrzeja Tucholskiego i jego akcji Share Week (o której więcej przeczytacie tutaj) wielu blogerów zaczyna polecać swoje ulubione miejsca w Sieci i dzielić się ulubionymi twórcami ze swoimi czytelnikami. Uwielbiam tę akcję, odkrywam dzięki niej wiele fantastycznych miejsc w polskim Internecie i, już po raz trzeci, chcę do niej dołączyć, żeby pokazać Wam, kto mnie inspiruje i kogo sama bardzo lubię czytać.

twojediy.pl

Jeżeli lubicie tworzyć projekty DIY, nadawać drugie życie (często niepotrzebnym już) przedmiotom, odnawiać meble, remontować mieszkania to musicie, po prostu musicie (jeśli oczywiście nie robicie jeszcze tego regularnie, co w sumie jest mało prawdopodobne) odwiedzić bloga Katarzyny Ogórek. Co więcej, jeśli nie lubicie tworzyć nic przy pomocy Waszych własnych dłoni, bo wydaje Wam się, że macie dwie lewe ręce i wszelkie prace manualne nie są dla Was, tym bardziej zachęcam do wejścia na twojeDIY, bo Kasia swoje tutoriale tworzy w jasny, przejrzysty i możliwie jak najprostszy sposób. Czasami wydawać by się mogło, że Kasia opublikowała już tyle pomysłów, że niczym nas nie zaskoczy, ale nic bardziej mylnego, bo dziewczyna ciągle prężnie działa, cały czas publikuje nowe, fantastyczne treści. Dlatego cenię ją przede wszystkim za kreatywność i pomysłowość, ale oprócz tego za konsekwencję w tworzeniu swojego miejsca w Sieci, za poczucie humoru oraz za to, jaki ma kontakt ze swoimi czytelnikami (o czym nie raz osobiście mogłam się przekonać). Teoretycznie powinnam Kasi nie lubić za to, że tak wysoko zawiesiła poprzeczkę wszystkim innym blogerom DIY (;P), ale tak naprawdę uwielbiam ją, bo jej internetowe poczynania dają mi zawsze niezłego, motywacyjnego kopa!

Przez krótką chwilę zastanawiałam się, czy w ogóle umieszczać Kasię w zestawieniu, bo znają ją już chyba wszyscy. To niekwestionowana królowa na polskiej scenie DIY i nie wiem, czy jest jeszcze wśród blogowych twórców ktoś, kto mógłby jej nie znać. Ale po chwili namysłu doszłam do wniosku, że przecież w Shareweeku nie chodzi o to, żeby polecać tylko początkujących twórców, którzy dopiero zaczynają podbijać blogosferę. Chodzi raczej o dzielenie się ze swoimi czytelnikami wartościowymi treściami dostępnymi w Necie, fajnymi ludźmi, którzy nas inspirują, i których blogi najchętniej czytamy. A, że blog Kasi dla mnie właśnie taki jest – nie mogło go tu dzisiaj zabraknąć!

www.tekstualna.pl

Jak czytam bloga Moniki to mam wrażenie, że urodziła się z notesem i długopisem w dłoni. Jej teksty są błyskotliwe, pełne humoru, ciepła i życiowej mądrości. Dla mnie Monika tworzy właśnie taki „blog do poczytania” – zamiast dostępnych na rynku magazynów wybieram jej bloga. Kiedy mam chwilę dla siebie, zaparzam sobie herbatę, przeglądam jej stronę, i czytam… Wiele jej tekstów zostaje ze mną na dłużej, daje do myślenia, zmusza do refleksji… Najbardziej u Moniki podoba mi się to, że jest szczera, autentyczna, i że nie boi się codziennie zaczynać od nowa. Jeżeli jeszcze nie znaliście tekstualnej – koniecznie kliknijcie w link powyżej, żeby nadróbcie zaległości!

wildrocks.pl

Ola to moje najświeższe blogowe odkrycie, ale odkąd znalazłam jej bloga w sieci, przeczytałam już chyba wszystkie archiwalne artykuły i z wypiekami na twarzy czekam na kolejne. Ola pisze przede wszystkim o Instagramie – o tym, jak go okiełznać, jak tworzyć fajniejsze zdjęcia, dodawać ciekawsze treści i o co chodzi z tymi całymi hashtagami. A musicie wiedzieć, że w tworzeniu pięknego konta na Insta Ola jest po prostu mistrzynią – koniecznie zajrzyjcie na jej profil (@wild.rocks). Nie wiem, skąd czerpie pomysły na zdjęcia, ale chciałabym dotrzeć do tego miejsca chociaż na jeden dzień. 😛 Zanim poznałam wildrocks, zupełnie nie przywiązywałam wagi do mojego konta na Instagramie. Teraz pomału zaczynam wdrażać jej porady w życie i to przynosi pierwsze efekty. Jeśli też chcielibyście podnieść poziom swojego profilu na tym medium społecznościowym – musicie odwiedzić bloga Oli i jej Insta.

Tak wyglądają moje polecenia na tegoroczny Share Week. A Wy jakie miejsca w Sieci odwiedzacie najchętniej? Gdzie zaglądacie najczęściej? Polećcie mi swoje ulubione wirtualne miejsca w komentarzach!

6 thoughts on “Share Week 2019 – moje polecenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.