Podobno od przybytku głowa nie boli. Jeśli chodzi jednak o internetowe treści to nie jestem do końca przekonana co do słuszności tego powiedzenia. Internet to niesamowite narzędzie, pełne inspirujących i ciekawych materiałów, ale czas, który możemy poświecić na ich zgłębianie jest ograniczony. Selekcja okazuje się niezbędna. Dlatego tak bardzo podoba mi się akcja, którą od kilku lat organizuje Andrzej Tucholski (tutaj). Share week, bo o nim mowa, polega w skrócie na tym, że internetowi twórcy polecają swoich „kolegów po fachu”. Takich, którzy ich bawią, inspirują, uczą – takich, do których sami najchętniej zaglądają w wolnej chwili. W ten sposób tworzy się niesamowita, darmowa, baza dobrych, internetowych treści, do której dostęp ma każdy z nas. I ja również do tej bazy chciałabym coś dorzucić, moje tegoroczne typy znajdziecie poniżej (a zeszłoroczne tutaj: Share week 2017).

missferreira.pl

Missferreira to teoretycznie połączenie bloga modowego i lifestylowego . Ale gdybym zostawiła Was z takim opisem tego miejsca w sieci, to byłoby to ogromne niedopowiedzenie. To co robi Sara nie jest takie proste (i na pewno nie jest banalne!). Jeśli miałabym powiedzieć z czym najbardziej kojarzy mi się Missferreira to byłyby to dwie rzeczy: detal i historia codzienności. Sara ma niesamowitą umiejętność dostrzegania w codziennych sytuacjach drobiazgów, na które często sami nie zwracamy uwagi, a które są niesamowicie ważne. Takich, o których warto rozmawiać, o których warto pisać, i o których opowieściami warto dzielić się z innymi. A Sara o tych detalach potrafi opowiadać tak jak nikt inny. Czytanie jej bloga to prawdziwa uczta. Jak ja chciałabym pisać tak jak ona… 😉

basiaszmydt.pl

Nie wiem jak Basia to robi, ale na jej bloga wpadam tak, jakby wpadała na kawę do dobrej znajomej. I właśnie takie artykuły u niej znajdziecie – Basia porusza takie tematy, o których rozmawia się na spotkaniach z koleżankami. Opowiada o relacjach a bliskimi, o swoich podróżach, dzieli się ulubionymi przepisami, i uczy uważnego życia oraz doceniania tego co mamy. A o tym wszystkim pisze tak, że aż chce się czytać! Z lekkością, z humorem i bardzo szczerze. No i bardzo podobają mi się jej zdjęcia! Jeżeli jeszcze do niej nie zaglądacie – koniecznie nadróbcie zaległości.

mavelo.pl

Jeżeli chodzi o blogi kreatywne, to Weronika tworzy jedno z moich ulubionych, takich miejsc w sieci. Weronika jest graficzką, która chętnie dzieli się swoimi projektami z czytelnikami. Znajdziecie tu mnóstwo graficznych projektów do druku – plakatów, zakładek do książek czy przepięknych pudełek. Ponadto Weronika publikuje fantastyczne posty z projektami DIY (a wiecie, że ta tematyka jest mi szczególnie bliska) i dzieli się swoją wiedzą z zakresu WordPressa. Jeżeli w Internetach szukacie właśnie takich treści – koniecznie odwiedźcie mavelo!

A gdybyście Wy mieli mi polecić trzy miejsca w sieci, do których bardzo chętnie zaglądacie, to co by to było? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

2 thoughts on “Share week 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.