Co prawda pierwszy miesiąc 2019 roku już minął, ale myślę, że nie jest jeszcze za późno, żeby pokazać Wam mój kolejny projekt – ścieralny planer DIY. Tym bardziej, że planowanie z nim można rozpocząć w dowolnym momencie roku.

Do jego wykonania potrzebujecie dużego kawałka plexiglasu o wymiarach: 50×70 cm (ja swój kupiłam razem z antyramą – tak było najtaniej i najwygodniej), czarnego markera, pisaka olejnego, pisaka kredowego, samoprzylepnych liter i linijki.

Pracę zaczynamy od rozrysowania 35 kwadratów o wymiarach 7 x 7 centymetrów. Kwadraty najlepiej narysować sobie czarnym pisakiem na foli chroniącej plexiglas – w ten sposób stworzymy szkic.
Następnie odwracamy płytę, ściągamy folię ochronną z drugiej strony i rysujemy kwadraty na plexiglasie. Tym razem używamy już białego, olejnego pisaka.

W kolejnym kroku jeszcze raz odwracamy płytę plexi, przyklejamy litery- oznaczając tym samym dni tygodnia -i nasz planer jest gotowy. Najlepiej pisać po nim markerem kredowym, który łatwo zmyć wilgotną ściereczką. Pamiętajcie, żeby po kalendarzu pisać na odwrotnej stronie niż namalowane kwadraty – w ten sposób nie zaczną się nam one ścierać podczas wielokrotnego zmazywania i ponownego używania planera.

Ps. Podczas rysowania kwadratów często wycierajcie linijkę chusteczką, żeby nie pobrudzić tafli plexiglasu.

Ps2. Jeśli, tak jak ja, chcecie powiesić swój kalendarz – rozgrzejcie maleńkie gwoździki albo metalowe pinezki tapicerskie i zróbcie dziurki na rogach tafli plexiglasu.

2 thoughts on “Ścieralny planer miesięczny DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.