Nie wiem jak w innych rejonach Polski, ale u nas pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza – mnie to jednak nie zniechęca i mimo szarugi i deszczu za oknem rozpoczynam oficjalne przygotowania do lata. Na pierwszy ogień zrobimy razem dekorację, która świetnie ozdobi Wasze balkony i tarasy. A wszyscy wiemy, że w tym roku spędzamy na nich wyjątkowo dużo czasu. Dlatego tym bardziej warto je ozdobić i fajnie zaaranżować – no to do dzieła!

Do przygotowania lampionu potrzebujecie dużego słoika (ważne, żeby miał dosyć szeroki otwór – taki, przez który bez problemu przełożycie potem świecę), skręcanego sznurka do makramy, ostrych nożyczek i uniwersalnego kleju do różnych powierzchni. Przydadzą Wam się też malutkie muszelki.

Pracę zaczynamy od docięcia sznurków – ich ilość i długość musicie dopasować do swoich słoików, pamiętajcie tylko o dwóch zasadach: sznurki powinny być dłuższe od słoika o ok. 4 cm, a ich ilość musi być podzielna przez sześć.

Tak przygotowane sznurki przyklejamy do górnej części słoja, w grupkach po sześć sztuk, a następnie pleciemy z nich warkocz – każde ramię warkocza składa się z dwóch sznurków.

Warkocze tworzymy do momentu zapełnienia całej powierzchni słoja.

Następnie wykańczamy górę i dół lampionu obklejając je kilkoma warstwami sznura – tak jak widzicie na zdjęciu powyżej.

Nasz lampion jest już właściwie gotowy, ale jeśli chcecie nadać mu jeszcze bardziej wakacyjny klimat możecie dokleić kilka porcelanowych muszli kauri.

I gotowe.

Ps. Przy okazji zdradzę Wam niesamowity sekret – lampion świetnie ozdobi także Wasze salony i sypialnie! 😉 A dodatkowo możecie go też wykorzystać jako oryginalny wazon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.