Wychodzenie na jesienne spacery ma same zalety – łapiemy ostatnie ciepłe promienie słońca, wyzwalamy endorfiny, pozbywamy się napięć i stresów, a przy okazji możemy pozbierać trochę darów natury, które posłużą nam potem , w trakcie długich, deszczowych wieczorów, do projektów DIY. Jeżeli Wy również lubicie zbierać i przynosić do domu różne takie leśne skarby – na przykład kolorowe liście – w dzisiejszym poście pokażę Wam, co możecie z nimi zrobić.

Liście myjemy, osuszamy , wkładamy pomiędzy kartki starej gazety i przykładamy książkami. Zostawiamy je tak najlepiej na kilka dni, żeby porządnie wyschły i się wyprostowały. Następnie białym (świetnie sprawdzi się też złoty!), olejowym pisakiem z cienką końcówką malujemy na listkach różne, proste wzory.

Do metalowej obręczy przywiązujemy sznurek jutowy. Obręczy szukajcie w Internecie albo stacjonarnie, w pasmanteriach. Teraz wystarczy już tylko przykleić liście za pomocą kleju na gorąco.

I wianek gotowy. Jak Wam się podoba? Zrobicie swoją wersję? Jeśli tak – koniecznie podzielcie się ze mną efektami swojej pracy! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.