Jeżeli macie przed Świętami jeszcze trochę wolnego czasu, a na swoich choinkach chcecie powiesić śliczne ozdoby, wykonane własnoręcznie, nawet przez dzieciaki, dzisiejszy wpis powinien Wam się spodobać. Przygotowałam tutorial na niewielkie, włóczkowe skrzaty. Gotowi? To do dzieła!

Do wykonania skrzatów potrzebujecie włóczki, kawałka kartonu, ostrych nożyczek, drewnianej kuleczki, igły i nitki, kawałka filcu, odrobiny rafii, kleju na gorąco i czarnego cienkopisu.

Pracę zaczynamy od zrobienia pomponów w wybranych przez Was kolorach. Dokładną instrukcję na to, jak zrobić pompony, znajdziecie tutaj: https://blended.pl/kwiaty-z-wloczkowych-pomponow/.

W kolejnym korku z filcu wycinamy kształt widoczny na zdjęciu (przypominający mniej więcej 1/3 koła), następnie sklejamy filc w stożek, a na koniec przewlekamy przez powstałe w ten sposób czapeczki sznurek, tworząc zawieszkę.

Do drewnianej kulki przyklejamy kawałki rafii, a na „włosach” przymocowujemy czapeczkę.

Na koniec dorysowujemy cienkopisem oczy i usta, a gotowe główki przyklejamy do pomponów. Ozdoba wykonana!

Możecie dodatkowo, tak jak ja, ozdobić choinkowe figurki filcowymi serduszkami. Dzięki temu będą jeszcze bardziej słodkie. 😉

Teraz wystarczy je już tylko powiesić na choince! Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.