W ostatnim poście obiecywałam Wam kolejny poduszkowo – wakacyjno – dekoracyjny wpis. Chwilę musieliście na niego poczekać, ale oto jest i on. 😉 W poprzednim poście przygotowałam tutorial na poduszki w stylu marynarskim, dzisiaj natomiast postawiłam na styl boho. Będą muszle, frędzle i koronki. Gotowi? No to do dzieła!

Do wykonania poduszek potrzebujecie poszewek na poduszki w jednolitym kolorze (moje, tradycyjnie uszyła mi mama, według tego przepisu: https://blended.pl/wiosenna-poduszka/) malutkich muszelek kauri, dekoracyjnych taśm pasmanteryjnych (ogromny wybór znajdziecie na allegro) oraz igły i nitki.

Pracę zaczynamy od przyszycia dekoracyjnych taśm do poszewki. Ich rozmieszczenie zależy oczywiście od Was – ja przymocowałam taśmy poziomo, zachowując pomiędzy nimi różne odstępy – jedną przyszyłam tuż nad drugą, natomiast kolejną o około 12 centymetrów niżej. Zdecydowałam się na taką asymetrię ponieważ wtedy łatwiej ukryć wszelkie nierówności i drobne mankamenty szycia. 😉

Do ozdobienia poduszki użyłam różnych taśm – wydaje mi się, że wtedy efekt jest ciekawszy.

Następnie w wybranych miejscach przyszywamy muszelki. I tutaj mała uwaga – podczas kupowania muszelek pamiętajcie o tym, żeby wybrać takie z nawierconymi już otworami (bo na rynku dostępne są muszle zarówno przewiercone jak i do samodzielnego przewiercania) – wtedy zdecydowanie łatwiej będzie je Wam przymocować do poduchy.

I poduszki są gotowe – ich wykonanie zajmie Wam naprawdę niewiele czasu. Ja przygotowałam dla Was trzy różne wzory, które możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej. Moim zdaniem świetnie wyglądają w komplecie, no i oczywiście pasują idealnie do poszewek, które wykonywaliśmy razem ostatnio. A Wy jak sądzicie? No i która wersja wakacyjnych poduszek bardziej się Wam podoba? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.