Uwielbiam ozdobne poszewki na poduszki – dzięki nim, niskim kosztem, można zupełnie odmienić charakter wnętrza, wprowadzić do niego powiew świeżości i sezonowości. A dodatkowo poszewki nie zajmują w mieszkaniu wiele miejsca, są więc całkiem tanią, dekoracyjną propozycją. Dlatego właśnie, na moim blogu, znajdziecie wiele sposobów na to, jak samodzielnie wykonać takie ozdobne poduchy. Dziś pora na kolejny tutorial na poszewkę DIY – tym razem mam dla Was wakacyjną propozycję w klimacie marynarskim.

Do wykonania dekoracyjnych poduszek potrzebujecie poszewek na poduszki w jednolitym kolorze (moje uszyła mi Mama, według tego przepisu: https://blended.pl/wiosenna-poduszka/, ale możecie też kupić gotowe, np. w Ikei), skręcanego sznura oraz igły i nitki.

Pracę zaczynamy od przyszycia trzech sznurków do lewego boku poszewki – tak, jak widzicie na zdjęciu. Długość sznurków zależy od tego, jaki wzór będziecie chcieli wykonać.

Następnie z przyszytych sznurków pleciemy warkocz i przyszywamy go do poszewki.

Warkocze możecie układać w różne powyginane linie albo stworzyć jeszcze inne wzory – wszystko zależy od Waszej pomysłowości. Ilość warkoczy także zależy od Was. Każdy kolejny przyszywamy dokładnie w takim sam sposób, jak pierwszy.

Ja stworzyłam sobie dwie poszewki – jak Wam się podoba efekt końcowy? W naszym salonie od razu zrobiło się bardziej wakacyjnie. A w zanadrzu mam dla Was jeszcze jeden, poduszkowy projekt (mały sneak peak znajdziecie na zdjęciu głównym), który na blogu pojawi się w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.