Jak tam przygotowania do lata? Wielu z nas pracuje nad formą i świetną sylwetką, ja natomiast stawiam na przygotowanie letnich dekoracji. Efekt jest bardzo fajny, a praca zdecydowanie bardziej przyjemna. 😉 Jeżeli chcecie razem ze mną przygotować swoje mieszkania lub pokoje do lata – zapraszam do dalszej części wpisu, w której pokażę Wam, jak wykonać plecioną, makramową ramkę do zdjęć w klimacie boho.

Pracę zaczynamy od przygotowania 96 równej długości odcinków sznurka (ich długość zależna jest od szerokości ramki, moje miały 20 cm) i 4 kawałków sznurka o długości równej długości poszczególnych ramion ramki. Krótsze sznurki dzielimy na 4 grupy po 24 sztuki. Oczywiście, ilość sznurków w każdej grupie uzależniona jest od tego, jak duża ramkę wybierzecie do ozdabiania, ale pamiętajcie, że ilość krótszych sznurków po złożeniu (czyli po pomnożeniu przez 2) musi być podzielna przez 2 i przez 3.

24 krótkie sznurki składamy na połowę i przywiązujemy do dłuższego sznurka (tzw. pojedyncza pętla mocująca) tak, jak widzicie na zdjęciach. Następnie przygotowaną w ten sposób plecionkę przyklejamy do jednego boku ramki klejem na gorąco.

Najtrudniejsze mamy za sobą – teraz wystarczy już tylko z luźnych sznurków zapleść na naszej ramce warkocze.
Całą operację powtarzamy czterokrotnie.

Na koniec, przy pomocy nożyczek, wyrównujemy końce plecionki, ładnie układamy wszystkie warkoczyki i delikatnie je podklejamy.

Ramka jest gotowa, możemy włożyć do niej ulubione zdjęcie albo czy ciekawy obrazek (ja swoją grafikę znalazłam oczywiście u Oli z wildrocks.pl), i cieszyć oczy ciekawą dekoracją w wakacyjnym klimacie. No i z niecierpliwością odliczać dni do lata! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.