Wczoraj pisałam Wam na Instagramie, żebyście kupili pomarańcze i przygotowali sobie z nich suszone plasterki – mam nadzieję, że zrobiliście zapasy w warzywniakach i przygotowaliście sporo suszonych owoców, bo dziś pokażę Wam, jak zrobić z nich piękną, pachnącą dekorację, której przygotowanie nie jest zbyt skomplikowane i nie zajmuje bardzo dużo czasu. Let’s do this!

Do przygotowania choineczek potrzebujecie około 8 suszonych plastrów pomarańczy różnej wielkości, długiej wykałaczki, słoika, gąbki florystycznej, dekoracyjnego mchu, kawałka juty oraz dekoracyjnej wstążki, drewnianej śnieżynki, małych (o średnicy około 8 – 10 mm), drewnianych koralików z otworem i kleju na gorąco.

Pracę zaczynamy od włożenia do słoika gąbki florystycznej (nie ma znaczenia czy użyjecie tej do roślin naturalnych czy tez sztucznych). Następnie słoik oklejamy kawałkiem juty i dekorujemy wstążką (przy użyciu kleju na gorąco). Gąbkę przykrywamy, przyklejając do niej dekoracyjny sizal (rafię).

W kolejnym kroku przygotowujemy drzewko – na wykałaczkę wbijamy na przemiennie plastry pomarańczy (zaczynając od tych z największa średnicą, kończąc na tych z najmniejszą) i drewniane kuleczki. Każdy plaster i kulkę podklejamy delikatnie klejem na gorąco. Pamiętajcie, żeby pomarańczy nie wbijać od samego początku patyczka – musimy zostawić ok 10 centymetrowy zapas od dołu (w zależności od tego, jak wysoki macie słoik), żeby później móc przymocować choinkę do gąbki florystycznej.

Na czubku naszego drzewka przyklejamy dekoracyjną śnieżynkę. Jeśli chcecie, żeby Wasze drzewko było jeszcze bardziej aromatyczne – na czubku możecie przymocować anyżową gwiazdkę, a w plastry pomarańczy powbijać goździki.

Na koniec wbijamy drzewko w gąbkę florystyczną. Górę gąbki przykrywamy jeszcze dekoracyjnym mchem (możecie przykleić go przy pomocy kleju na gorąco albo użyć haftek zrobionych z miękkiego drucika).

Możecie też, dodatkowo, udekorować pomarańcze małymi, drewnianymi gwiazdkami. I gotowe! Jak Wam się podoba? Ja poszalałam i zamiast jednego drzewka zrobiłam cały las – teraz pomarańczowe choinki zdobią wszystkie parapety w naszym domu! Jeśli stworzycie swoje – koniecznie pochwalcie się efektem końcowym – na Instagramie albo na mailu, czekam na Wasze dzieła! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.