W tym roku muszelki kauri zdecydowanie zawładnęły moim sercem – na blogu znajdziecie dwie propozycje na ich wykorzystanie podczas tworzenia dekoracji (zrobiliśmy już razem poduchy i wakacyjny lampion), a dziś przyszła kolej na kolejny projekt. Tym razem będzie to opaska do włosów.

Do jej przygotowania potrzebujecie kawałka płótna w naturalnym kolorze, drobnych koralików i porcelanowych muszelek, kawałka beżowego filcu, plastikowej, szerokiej opaski do włosów (ja miałam akurat czarną, ale jeszcze lepiej sprawdzi się biała), igły i nici oraz kleju. Nie polecam Wam jednak kleju na gorąco!

Pracę zaczynamy od wycięcia prostokątnego kawałka materiału – jego wymiary musicie dopasować do posiadanej opaski. Pamiętajcie, że na koniec będziemy materiał podklejać pod spód, dlatego musicie dodać co najmniej 2 – 3 cm materiału na zakład.

Następnie przyszywamy muszelki i koraliki na środku materiału. A w kolejnym kroku przyklejamy materiał do opaski, jednocześnie marszcząc go delikatnie tak, jak widzicie na zdjęciu. I tutaj mała uwaga ode mnie – ja po przyklejeniu materiału zdecydowałam, że muszelek i koralików jest jednak trochę mało i postanowiłam dokleić jeszcze kilka ozdób – opaskę noszę już kilka dni, nic nie odpada, wszystko się trzyma. Także jeśli nie lubicie szyć, możecie od razu, zamiast igły i nitki, użyć kleju.

Na koniec nacinamy końce materiału (tak jak widzicie na zdjęciu powyżej) i podklejamy brzegi materiału od spodu.

Żeby całość ładnie wykończyć, spód wyklejamy paskiem filcu.

I opaska jest gotowa – wystarczy założyć ją na głowę i już możecie zostać królowymi plaż i nadmorskich deptaków! 😉

One thought on “Opaska do włosów idealna na lato!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.