Lubię dawać nietuzinkowe, samodzielnie zrobione prezenty. Nic więc dziwnego, że, gdy jakiś czas temu mojej znajomej urodziła się córeczka, chciałam podarować jej coś osobistego. Dlatego właśnie stworzyłam tę dekorację – imię dziecka wykonane ze sznurka, które można powiesić nad łóżeczkiem lub w innym miejscu pokoju dziecięcego. A że całość, nieskromnie mówiąc, wyszła bardzo fajnie – dzielę się z Wami moim nowym „przepisem” – mam nadzieję, że się przyda!

Do przygotowania tej ozdoby potrzebujecie metalowej obręczy, drutu (ja użyłam drutu florystycznego), bawełnianego sznurka o grubości 5 mm, kombinerek, igły i nici, kartki papieru w kratkę w formacie A3 i czegoś do pisania, taśmy papierowej oraz kleju na gorąco i kawałka żyłki.

W pierwszej kolejności musimy zaprojektować nasz napis – wystarczy do tego kartka papieru w kratkę i długopis. Pamiętajcie, że imię (lub inny wyraz, który wybraliście) musi być napisany tak, aby wszystkie litery były ze sobą połączone – trochę jak w podstawówce, kiedy uczyliśmy się kaligrafii. 😉 Jeżeli trudno Wam to zrobić ręcznie, zawsze możecie wybrać odpowiednią czcionkę i wydrukować napis w dużym rozmiarze.

Następnie wpychamy drut w sznurek – dobrze, żeby drut nie był zbyt cienki (napis nie będzie sztywny i nie będzie się dobrze trzymał), ale nie może być też zbyt gruby (utrudniłoby to wepchnięcie drutu w bawełniany sznurek i wyginanie go). Kawałek sznurka z drutem w środku musi być dosyć długi – niestety, nie jestem w stanie podać Wam konkretnych wymiarów, bo wszystko zależy od tego, jak długie jest wybrane przez Was słowo i jak dużą dekorację chcecie stworzyć.

W kolejnym kroku wyginamy sznurek, dopasowując go do napisanego na kartce wzoru. Po stworzeniu każdej literki warto przymocować ją sobie taśmą papierową do papieru – inaczej trudno wygina się odpowiedni wzór.

Teraz wystarczy już tylko rozciąć metalową obręcz przy pomocy kombinerek, naciągnąć na nią sznurek i zszyć jego końce. Dobrze byłoby potem przesunąć delikatnie obręcz tak, aby miejsce zszycia znajdowało się na „całej” obręczy, a nie w miejscu jej rozcięcia (dobrze widać to na zdjęciu) – wtedy całość będzie stabilniejsza.

Na koniec, przy pomocy kleju na gorąco, przyklejamy napis do obręczy. Możecie dodatkowo, w taki sam sposób, w jaki stworzyliśmy imię, zrobić dekoracyjne kwiatki i liście – wtedy całość będzie jeszcze bardziej efektowna.

I gotowe – można przymocować żyłkę i zawieszać dekorację na ścianie. Jak Wam się podoba dzisiejszy projekt? Mam nadzieję, że stworzycie sobie coś podobnego!

2 thoughts on “Napis ze sznurka – świetna ozdoba do pokoju dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.