Dziś przychodzę do Was z pomysłem na bożonarodzeniowy wianek DIY, który zrobicie w kilka minut. Idealnie sprawdzi się jako ozdoba Waszych wnętrz – możecie powiesić go na drzwiach wejściowych, nad kominkiem albo jako dekorację na ścianie. Jego wykonanie jest super proste i nie potrzebujecie do tego wielu akcesoriów. Jeśli nie robiliście jeszcze nigdy wianków samodzielnie – spróbujcie, mam nadzieję, że takie „robótki ręczne” pomogą Wam poczuć świąteczny klimat. A – i to naprawdę oczyszcza umysł i odpręża. Do dzieła!
Do wykonania wianka potrzebujecie słomianej albo styropianowej bazy, kawałka materiału w jasnym kolorze, kremowej supełkowej włóczki (u mnie: himalaya dolphin loop), szpilek – zwykłych i z ozdobnymi główkami, wstążek i jakiejś świątecznej dekoracji – ja postawiłam na brokatowego renifera.

Pracę zaczynamy od owinięcia wianka kawałkami materiału (przymocowujemy go do słomianej bazy szpilkami). Jeżeli używacie bazy styropianowej możecie pominąć ten krok.

Następnie owijamy bazę włóczką przypinając ją od czasu do czasu szpilkami, żeby dobrze się trzymała.

Baza jest gotowa do ozdabiania – ja postawiłam na minimalizm i przy pomocy kawałka drutu oraz szpilek z ozdobnymi główkami przyczepiłam renifera, kokardę oraz wstążkę do zawieszenia wieńca. Wy możecie oczywiście ozdobić wianek zupełnie po swojemu!

I gotowe! Jak Wam się podoba efekt końcowy? Jeśli zrobicie swoje wersje wianków koniecznie się pochwalcie!

21 thoughts on “Mięciutki wianek świąteczny zrobiony z włóczki

 1. Подтверждаю. Так бывает. Давайте обсудим этот вопрос.


  Извините, я удалил эту мысль 🙂 очень интересная информация, интересные факты сайт а также здесь новости обо всем на свете

 2. Вы сами придумали такую бесподобную фразу?
  некоторые провайдеры предлагают посетителям сайта услугу «виртуальный номер для зачисления текстовых сообщений».

 3. Очень забавное сообщение


  Не могу сейчас поучаствовать в обсуждении – очень занят. Освобожусь – обязательно выскажу своё мнение. диплом ворк, брошюровка диплома или тут диплом бесплатно

 4. Извините, что не могу сейчас поучаствовать в дискуссии – нет свободного времени. Но освобожусь – обязательно напишу что я думаю по этому вопросу.

 5. По моему мнению Вы не правы. Могу это доказать. Пишите мне в PM, поговорим.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.