Dziś przychodzę do Was z pomysłem na bożonarodzeniowy wianek DIY, który zrobicie w kilka minut. Idealnie sprawdzi się jako ozdoba Waszych wnętrz – możecie powiesić go na drzwiach wejściowych, nad kominkiem albo jako dekorację na ścianie. Jego wykonanie jest super proste i nie potrzebujecie do tego wielu akcesoriów. Jeśli nie robiliście jeszcze nigdy wianków samodzielnie – spróbujcie, mam nadzieję, że takie „robótki ręczne” pomogą Wam poczuć świąteczny klimat. A – i to naprawdę oczyszcza umysł i odpręża. Do dzieła!
Do wykonania wianka potrzebujecie słomianej albo styropianowej bazy, kawałka materiału w jasnym kolorze, kremowej supełkowej włóczki (u mnie: himalaya dolphin loop), szpilek – zwykłych i z ozdobnymi główkami, wstążek i jakiejś świątecznej dekoracji – ja postawiłam na brokatowego renifera.

Pracę zaczynamy od owinięcia wianka kawałkami materiału (przymocowujemy go do słomianej bazy szpilkami). Jeżeli używacie bazy styropianowej możecie pominąć ten krok.

Następnie owijamy bazę włóczką przypinając ją od czasu do czasu szpilkami, żeby dobrze się trzymała.

Baza jest gotowa do ozdabiania – ja postawiłam na minimalizm i przy pomocy kawałka drutu oraz szpilek z ozdobnymi główkami przyczepiłam renifera, kokardę oraz wstążkę do zawieszenia wieńca. Wy możecie oczywiście ozdobić wianek zupełnie po swojemu!

I gotowe! Jak Wam się podoba efekt końcowy? Jeśli zrobicie swoje wersje wianków koniecznie się pochwalcie!

One thought on “Mięciutki wianek świąteczny zrobiony z włóczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.