Jak tam Wasze przygotowania do lata? Jeżeli nie macie jeszcze swojej idealnej torebki na tą porę roku, to być może dzisiejszy wpis okaże się dla Was pomocny. Przygotowałam bowiem tutorial, z którego dowiecie się jak stworzyć najmodniejszą w tym sezonie „słomianą” kopertówkę, z plecionej podkładki pod talerz. 

Oprócz podkładki, potrzebny będzie Wam zamek błyskawiczny (jego kolor dopasujcie odcieniem do wybranej bazy, albo – całkowicie odwrotnie, postawcie na coś w kontrastowym odcieniu) oraz muliny. No i przydadzą się podstawowe umiejętności szycia (najlepiej na maszynie, ale ręcznie też dacie radę!). 

Słomkową matę (ja swoją kupiłam w PEPCO) składamy na pół, a następnie zszywamy boki do wysokości, na której będziemy chcieli wszyć zamek. Szwy wykonujemy „po wierzchu”. W kolejnym kroku wszywamy zamek. I torebka właściwie jest już gotowa. Możecie zakończyć pracę na tym etapie, albo dodatkowo ją ozdobić. Ja do mojej kopertówki postanowiłam doszyć różowe i fioletowe frędzle. 

Ich wykonanie jest bardzo proste. Z kartonu wycinamy prostokąt o wymiarach 4 x 6 centymetrów. Nawijamy na niego mulinę (około 50 – 60 razy). Za pomocą krótkiej nitki związujemy całość na górze. Następnie rozcinamy sznurki na dole. Teraz wystarczy już tylko opleść i związać chwost, mniej więcej centymetr od góry. 

Przygotujcie 10 frędzli, a następnie przyszyjcie je do górnego brzegu torebki, w równych odstępach. I gotowe. Jak Wam się podoba efekt końcowy?

Ps. A jeżeli dzisiejszy pomysł przypadł Wam do gustu, to już teraz zapraszam Was na bloga ponownie, za kilka dni. Właśnie przygotowuję kolejną instrukcję na własnoręczne wykonanie torebki w tym stylu. Tym razem większej i z rączkami. Także – bądźcie czujni! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.