Jeżeli w najbliższym czasie będzie mieli na głowie organizację jakiejś imprezy – I Komunii Świętej, przyjęcia weselnego, urodzinowego, z okazji Chrztu Świętego…, a nie macie pomysłu na dekoracje, poniższy wpis może się okazać dla Was pomocny. Pokażę Wam dzisiaj jak wykonać kwiatową, wiszącą, kulę. To co, zaczynamy?

Do jej wykonania potrzebujecie: kuli wykonanej z gąbki florystycznej w siatkowym oplocie, wybranych kwiatów (ja polecam gipsówkę bo jest stosunkowo tania a jej gałązki są leciutkie), naczynia z wodą, wstążki i nożyczek, oraz, opcjonalnie, kubka służącego za stojak. Przy zastosowanych przeze mnie materiałach – kula ma ok 8 cm średnicy, a do jej zapełnienia zużyłam 5 gałązek gipsówki) koszt wykonania kwiatowej dekoracji to około 20 złotych. 

Gąbkę zanurzamy w wodzie i zostawiamy do całkowitego nasiąknięcia. Pamiętajcie, żeby nie dociskać jej w żaden sposób. Wystarczy włożyć ją do miski i poczekać, aż sama nabierze odpowiednią ilość wody – zacznie opadać na dno i przestaną się pojawiać bąble powietrza. 

W czasie kiedy nasza kula się nawadnia przytnijcie gałązki kwiatów – długość łodyg uzależniona będzie od rozmiaru kuli, którą wybraliście do wykonania dekoracji. 

Teraz wystarczy już tylko symetrycznie powbijać gałązki, pamiętajcie o zachowaniu proporcji (najwygodniej ustalić sobie pionowy i poziomy środek kompozycji i umieszczać tam najdłuższe gałązki a pozostałe odrobinę skracać/ wbijać głębiej).

W ostatnim kroku do siatki oplatającej gąbkę musicie dowiązać ozdobną wstążkę. I gotowe. Jak Wam się podoba? Dajcie znać! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.