Dzień dobry w poniedziałek, jak tam przygotowania do Świąt? Wszystkie okna umyte? 😉 A może zamiast mycia okien macie ochotę oddać się kreatywnej pracy i stworzyć jakieś ciekawe wielkanocne dekoracje? Jeśli tak, to mam nadzieję, że mój dzisiejszy post będzie dla Was fajną inspiracją – przygotowałam kolejny tutorial na słodkiego króliczka w wersji DIY. To jak, zabieramy się do pracy?

Do wykonania dzisiejszej dekoracji potrzebujecie styropianowego jajka (najlepiej dosyć dużego, około 12 cm wysokości), doniczki (ja wybrałam torfową), kawałków materiału, muliny, igły i nici, nożyczek z ząbkowanym brzegiem, cienkiego drucika, dosyć tępego noża i różu do policzków. Przydadzą się też klej na gorąco, miękkie gałązki, odrobina ozdobnej rafii i dekoracyjne kwiatki (moje zrobiła mi mama na szydełku, ale świetnie sprawdza się też sztuczne kwiaty).

Pracę zaczynamy od wycięcia z dowolnego materiału (najlepiej jednolitego) dwóch ściętych na dole owali. Ich wielkość zależy oczywiście od wielkości użytej przez Was styropianowej formy. Wycięty z materiału kształt powinien być szerszy od jajka o jakieś 2-3 cm z każdej strony.

Następnie nacinamy delikatnie jajko (na głębokości 2- 3 mm) po obwodzie i zaczynamy wpychać materiał, pomagając sobie delikatnie nożykiem. Materiał musimy naciągnąć na styropianową formę z jednej i z drugiej strony tak, aby góra była gładka. Na dole możecie zrobić zakładki, bo i tak nie będzie ich ostatecznie widać.

Z wzorzystego materiału wycinamy pasek o szerokości 2 – 3 cm, który następnie przy pomocy szpilek przypinamy do jajka, tak aby ukryć brzydki brzeg. Szpilki umocujcie oczywiście na dole.

W kolejnym kroku wycinamy uszy – 4 większe sztuki z jednolitego materiału, którego użyliśmy do tułowia, i dwie mniejsze (najlepiej wyciąć je przy użyciu nożyczek z ząbkowanym brzegiem) z wzorzystego materiału. Przyszywamy mniejsze uszy do dwóch większych (po wierzchu), następnie składamy ze sobą po dwa większe uszka (prawą stroną do środka) i zszywamy. Na koniec całość odwracamy na drugą stronę i do środka wkładamy drucik.

W górnej części styropianowego jajka robimy małe nacięcia w które wbijamy drut. Resztki materiału z uszek wbijamy delikatnie w styropian i całość przypinamy jeszcze szpilkami, żeby mocniej się trzymała.

Teraz wystarczy już tylko wyszyć albo namalować twarz króliczkowi (użyjcie muliny albo farb/ markerów do tkanin). Nie zapomnijcie dorysować mu policzków przy użyciu różu – to drobnostka, ale podkręca wygląd całej dekoracji. 😉

Na koniec z gałązek wijemy gniazdko (zwijamy kilka gałęzi, np. z dzikiego wina albo z wierzby i związujemy je drucikiem), które przyklejamy przy użyciu kleju na gorąco do doniczki. Całość ozdabiamy rafią. W środek wklejamy naszego króliczka i całość dekorujemy kwiatami. I kolejny królik do naszej świątecznej kolekcji gotowy. Jak Wam się podoba? Który bardziej przypadł Wam do gustu – ten, czy może ten z poprzedniego wpisu? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.