Do stworzenia dzisiejszego wpisu zainspirowały mnie dwie dziewczyny – jedna internetowa i jedna jak najbardziej realna. 🙂 Jakiś czas temu moja siostra opowiadała mi, że czytała na blogu Basi Szmydt, że Basia zachęca do samodzielnego zrobienia bożonarodzeniowych kartek dla bliskich (dokładnie w tym wpisie). Doszłyśmy z siostrą do wniosku, że to super pomysł, a samo wysyłanie pocztówek to piękny, ale juz mocno zapomniany zwyczaj, który warto byłoby kultywować. Po tej rozmowie pojawił się w mojej głowie pomysł na posta, bo zrozumiałam, że nie każdy lubi, i nie każdy czuje się na siłach, żeby samemu takie kartki zrobić, a uważam, że naprawdę warto! Dlatego teraz wchodzę ja – cała na biało :p – i przedstawiam Wam tutorial na kartki, które z łatwością wykona każdy z Was, a co więcej – zajmie Wam to maksymalnie 20 minut. Zaczynamy!

Pierwsza kartka jest super hiper prosta do wykonania. Jeśli potraficie wyciąć w miarę równy kwadrat i prostokąt (a wiem, że potraficie :)), to poradzicie sobie z jej wykonaniem bez żadnego problemu. Z czerwonego kartonu wycinamy prostokąt o wymiarach 15×30 cm, a z białego kwadrat 15×15 cm (zresztą, tak docięte kartony będą bazą do wszystkich naszych dzisiejszych pocztówek). Na białej kartce przyklejamy czerwony napis, a całość, przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej, przyklejamy do czerwonej bazy. Na koniec całość dekorujemy szlaczkiem zrobionym przy pomocy czarnego cienkopisu. I gotowe!

Do przygotowania drugiej kartki potrzebujecie z kolei zielonego brystolu o wymiarach 15x30cm oraz brązowego o wymiarach 15x15cm. Brązowy kwadrat dekorujemy przy pomocy pędzelka i białej farby – rozpryskujemy ją delikatnie po kartonie. Następnie układamy kompozycję z suszonej pomarańczy, cynamonu i wstążki. Możecie też dołożyć goździki, anyż, czy co tam świątecznego wpadnie Wam w ręce. 🙂 Gotową kompozycję przyklejamy do kartki przy pomocy kleju na goraco, dokładając pod spód trochę koronek i wstążki. Tak przygotowany brązowy kwadrat przyklejamy do zielonej bazy. Well done! Ja postanowiłam na koniec dokleić jeszcze napis ze świątecznymi życzeniami.

Do wykonania ostatniej kartki potrzebujecie dwóch papierowych kwadratów o wymiarach 15x15cm – jednego zielonego i jednego brązowego oraz jednego brązowego prostokąta o wymiarach 15x 30 cm. W zielonym kwadracie wycinamy na dole świąteczne choinki. Następnie górę owijamy czerwoną wstążką, podklejając ją od spodu dwustronną taśmą klejącą. Przyklejamy też ozdobną kokardkę. Tak przygotowaną wycinankę przyklejamy do brazowego kwadratu, który następnie przymocowujemy do bazy (ja użyłam do tego pianek 3D, ale jeśli takich nie posiadacie, możecie to zrobić dwustronną taśmą klejącą). Na koniec ozdobiłam całość dekoracyjnymi gwiazdkami. Wystarczy już tylko wpisać życzenia i biegiem na pocztę! Jak się pospieszycie, to myślę, że kartki zdążą jeszcze dotrzeć do odbiorców. 🙂

PS. I pamiętajcie, że kartki można też dostarczyć i wręczyć osobiście! 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.