Kilka dni temu pokazywałam Wam stroik wielkanocny, do którego wykonania wykorzystałam styropianowe jajko owinięte sznurkiem. Dziś przychodzę do Was z kolejną odsłoną stroika – tym razem jeszcze prostszą i zdecydowanie mniej czasochłonną!
Do zrobienia dekoracji znowu potrzebować będziecie plastikowego lub styropianowego jajka, drewnianego plastra, koronek i ozdobnych sznureczków, mchu oraz kleju na gorąco. Tym razem przydadzą się Wam też sztuczne kwiaty i (ewentualnie) farby.

Ponieważ udało mi się znaleźć w kwiaciarni duże styropianowe jajko, które jest już pokryte ozdobną powłoką, przygotowanie tego świątecznego projektu DIY zajęło mi dosłownie kilka minut. Jeżeli natomiast macie pod ręką zwykłą styropianową formę musicie ją najpierw pomalować na wybrany przez siebie kolor, co przedłuży odrobinę czas wykonywania stroika. Myślę, że trzy warstwy farby akrylowej powinny wystarczyć i dokładnie pokryć całą powierzchnię jajka.

Pisankę oklejamy koronką i oplatamy sznurkiem. Następnie przymocowujemy ją za pomocą kleju na gorąco do drewnianego plastra. Całość ozdabiamy sztucznym mchem.

Na koniec doklejamy kwiaty i gałązki bazi.

I gotowe! Prawda, że to proste i efektowne rozwiązanie?

2 thoughts on “Jeszcze prostszy stroik wielkanocny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.