Przygotowanie oryginalnych zaproszeń wcale nie musi być strasznie trudne – moim zdaniem ładne, efektowne papiery to często już połowa sukcesu. Niestety, zazwyczaj są one dość drogie, dlatego dziś pokażę Wam, jak zrobić je w domu, przy użyciu produktów, które każdy z Was ma w swojej kuchni.
Potrzebujecie sztywnych kartek papieru (ja użyłam lekko śliskich), serwetek, foli spożywczej, papieru do pieczenia, nożyczek i żelazka.

Na kartkę papieru nakładamy folię spożywczą tak, żeby jej brzegi lekko wystawały poza papier. Następnie rozdzielamy serwetkę i na folię nakładamy pojedynczą warstwę, na której nadrukowany jest wzór. Na koniec nakładamy kawałek papieru do pieczenia i całość zaprasowujemy przez około 15 sekund. Niestety, moje żelazko nie ma wypisanych temperatur, dlatego nie jestem w stanie dokładnie Wam jej podać – ja ustawiam pokrętło temperatury mniej więcej na środku.


Teraz wystarczy już tylko dociąć wystające brzegi i gotowe! 😉 Jeśli brzegi się nie przykleiły, to powtarzamy prasowanie. Uważajcie tylko, żeby nie najechać żelazkiem bezpośrednio na serwetkę albo folię.

To wszystko. A w następnym wpisie pokażę Wam, jak nasze papiery wykorzystać! Stay tuned! (:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.