Święta, Święta i… po Świętach. W wielu z Waszych domów choinka już pewnie rozebrana, a bożonarodzeniowe dekoracje zostały spakowane do kartonów i wyniesione do piwnicy, garażu, czy na strych. Kilka dni temu @pavitalia zapytała na swoim instagramie o to jak jej obserwatorzy dekorują swoje domy w tym okresie – kiedy czas na świąteczne ozdoby już minął, ale jeszcze jakoś tak za wcześnie na ozdabianie wnętrz w typowo wiosennym klimacie. Ja w tym okresie stawiam na… pompony! W 2018 roku zrobiłam sobie z nich kwiaty (który możecie zobaczyć tutaj), a w tym roku postanowiłam pomponami ozdobić ścianę. Jeśli jesteście ciekawi co tym razem wymyśliłam – zapraszam do dalszej lektury!

Do wykonania dekoracji potrzebujecie metalowej obręczy, włóczek i wełenek w wybranych kolorach, kawałka tektury i ostrych nożyczek, kleju na gorąco, przydadzą się też sztuczne liście i kwiaty.

Pracę zaczynamy od zaplecenia włóczkowych sznurków na obręczy – każda nitkę składamy na pół i przewlekamy przez obręcz). Możecie też dodatkowo dokleić dłuższe kawałki koronki.

W kolejnym kroku musimy przygotować pompony – dokładny tutorial znajdziecie w tym wpisie: kwiaty z włóczkowych pomponów. Będziecie potrzebować około 6 – 7 pomponów różnej wielkości.

Następnie odpalamy klej na gorąco i przy jego pomocy przymocowujemy do obręczy kolejno liście, pompony i kwiaty.

I gotowe – całość wystarczy już tylko powiesić na ścianie! Jak Wam się podoba ta zimowo – wiosenna dekoracja? Jak Wy dekorujecie dom zaraz po Świętach? Dajcie znać w komentarzach, czekam na Wasze propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.