Przyszła kolej na kolejny wpis, w którym coś uszyjemy. Dziś przygotowaliśmy dla Was tutorial na materiałową torbę.
Do wykonania siatki potrzebujecie niecały metr kwadratowy materiału bazowego oraz materiał, z którego wytniecie ozdobny pasek, rączki i kieszonkę. To jak ozdobicie swoją torbę czy z której tkaniny wytniecie kieszeń, zależy oczywiście tylko od Waszej wyobraźni, ja mam dla Was tylko jedną radę: pod ozdobny wzór, który będziecie naszywać na przodzie podłóżcie fizelinę – wtedy całość jest sztywniejsza i ładniej się układa.

Pracę zaczynamy od wycięcia wszystkich potrzebnych elementów – wszystkie potrzebne wymiary znaleźć możecie na zdjęciach powyżej

Następnie przygotowujemy sobie kieszonkę, tak jak widać na zdjęciach. Najpierw obszywamy jeden z krótszych boków, składamy obszyciem do góry i obszywamy boki.

Kolejnym krokiem jest zszycie rączek naszej torby. Ja postawiłam na połączenie obu materiałów, ale możecie oczywiście wykorzystać tylko jeden materiał. Wycięte elementy przykładamy prawą stroną do prawej i zszywamy oba dłuższe boki. Na koniec musicie wywinąć rączki na drugą stronę (przyda się do tego agrafka albo szydełko).

Teraz należy przyszyć ozdobny pas materiału na przodzie naszej siatki (obszywamy tylko dłuższe boki).

Następnie składamy ze sobą przód i tył naszej torby (lewą stroną do lewej) i obszywamy trzy brzegi materiału na prawej stronie, a następnie przewracamy na lewą i przeszywamy całość jeszcze raz w ten sam sposób, tak aby wewnętrzny szew siatki wyglądał estetycznie.

Przedostatni etap to zszycie dolnych rogów torby – tak jak widać na zdjęciach.

Teraz wystarczy już tylko podwinąć do wewnątrz górny brzeg siatki, przypiąć do niego rączki oraz kieszonkę i przeszyć całość. I gotowe!

Jak podoba się Wam efekt końcowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.