Z mojego portfela nieustannie wysypują się jakieś paragony. Podczas porządków w torebce też znajduję ich zawsze całkiem sporo. Wiadomo, że nie ma potrzeby gromadzenia wszystkich dowodów zakupu, ale część z nich może się nam przydać w przypadku reklamacji towaru. Postanowiłam więc wymyślić jakiś sposób, który ułatwi mi segregację i przechowywanie ważnych paragonów. Z kilku kawałków tektury i ozdobnych papierów stworzyłam organizer. Jeśli chcecie wykonać podobny – dzisiejszy post powinien Wam to ułatwić. (:

Ze sztywnej tektury wycinamy prostokąt o wymiarach 24 x 17 cm. Następnie, przy pomocy pilnika, płaskiego śrubokrętu albo wypisanego długopisu, zaznaczamy dwa odcinki – 10 i 14 cm od brzegu. Dzięki temu łatwo będzie nam zagiąć karton.

Z ozdobnych papierów wycinamy 6 kolejnych prostokątów, tak jak widzicie na zdjęciach. Trzy z nich przykleimy na zewnątrz (ich wymiary: dwie sztuki – 19 x 11cm i 4x17cm), trzy wewnątrz naszego organizera (dwie sztuki 16 x 10 cm i 16,5 x 4 cm). Ja do sklejenia wszystkich papierowych elementów używam dwustronnej taśmy klejącej.

Brzegi wykończamy ozdobną taśmą papierową.

W kolejnym kroku, z szarego papieru wycinamy dwa prostokąty o wymiarach 26 x 9 cm, z których tworzymy harmonijki. Pamiętajcie, że odstępy między zagięciami muszą być równe. Najlepiej zaznaczyć sobie pilnikiem odcinki co centymetr. Gotowe harmonijki wklejamy do okładki organizera.

Następnie z kolorowych kartek z bloku technicznego wycinamy 12 przekładek (9 x 15 cm), które wklejamy do środka.

Teraz wystarczy już tylko całość przewiązać ozdobną wstążką (dobrze jest ją również delikatnie podkleić).

I gotowe. Jak Wam się podoba ten sposób na przechowywanie paragonów? A może macie jakiś swój sprawdzony patent? Koniecznie dajcie znać! (:

2 thoughts on “Jak przechowywać paragony?

  1. Świetna sprawa! Kiedyś już oglądałam ten post, a teraz dane mi było do niego wrócić i wykorzystać twoje cudne instrukcje!
    Dzięki 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.