Zaczął się listopad. To zdecydowanie czas, w którym lubię otulać się świecami, lampkami i lampionami. I moje sposoby na taki listopad chcę Wam w najbliższym czasie pokazać na blogu. Dlatego dziś przygotowałam dla Was tutorial na jesienny lampion w wersji DIY, a już niedługo podzielę się z Wami kolejnym, zupełnie innym pomysłem! Jeśli jesteście ciekawi, bądźcie czujni i odwiedzajcie bloga!

Do przygotowania lampionu potrzebujecie 4 ramek do zdjęć, kawałka bardzo sztywnej tektury (ja użyłam białego podobrazia), kleju na gorąco, kawałków sznurka i drewnianych koralików. Z narzędzi potrzebne będą szczypce (kombinerki), nożyk tapicerski, ołówek i linijka.

Pracę zaczynamy od wymontowania z ramek, przy pomocy kombinerek, haczyków trzymających szybki. Następnie wklejamy szybki w ramki używając kleju na gorąco.

W kolejnym kroku docinamy podobrazie tak, aby powstało kwadratowe dno lampionu, które będzie dopasowane wymiarami do użytych przez nas ramek.

Teraz wystarczy już tylko przykleić ramki do dna, a ich boki skleić ze sobą przy pomocy kleju na gorąco.

Lampion jest już praktycznie gotowy – żeby go ozdobić możecie jeszcze dokleić do jego ścianek kawałki sznurka oraz koraliki nawleczone na linkę.

I jak Wam się podoba efekt końcowy? Jeśli tak jak ja użyliście do wykonania dekoracji ramek, które zamiast szybek mają plastikowe płytki pamiętajcie, żeby nie wkładać do lampionu prawdziwych świec. Wtedy postawcie na lampki choinkowe albo świece zapalane na baterie. Prawda, że od razu zrobiło się jakoś tak przytulniej?:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.