Korki w mieście coraz większe, kolejki w sklepach coraz dłuższe – to w grudniu może oznaczać tylko jedno. Świąteczna gorączka w pełni! Jeśli chcecie na chwilę zwolnić i poczuć bożonarodzeniową atmosferę to zachęcam Was do stworzenia świątecznych dekoracji w wersji DIY. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak, w bardzo prosty sposób, stworzyć stroik, który świetnie ozdobi Wasz wigilijny stół.

Wszystko czego potrzebujecie do tego projektu widzicie na zdjęciu powyżej. Najtrudniej dostępne jest kartonowe pudełko w kształcie gwiazdy. Ja stacjonarnie nigdzie go nie znalazłam, dlatego polecam Wam Internet. Albo może pokusicie się o zrobienie pudełka własnoręcznie? 🙂 Poza tym przyda się gąbka florystyczna do sztucznych roślin, mech (mój kupiłam w kwiaciarni), grubszy drut, zapalniczkę i długą świecę, klej na gorąco i ozdoby do dekoracji, np. szyszki czy bombki.

Pudełko wypełniamy gąbką, a na wierzch przyklejamy mech.

W kolejnym kroku wbijamy w miejscu, w którym chcemy umieścić świecę dwa kawałki drutu (tak żeby wystawały na około 5 cm), które następnie rozgrzewamy za pomocą zapalniczki. Na gorący drut nabijamy świecę.

Całość dekorujemy wedle uznania. Wszystkie ozdoby przymocowałam za pomocą kleju na gorąco.

Prawda, że to naprawdę proste, świąteczne, DIY? A jakie efektowne! Koniecznie musicie spróbować zrobić swoją wersję! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.