Jeżeli znajdziecie przed Świętami jeszcze chwilę czasu, to zachęcam Was do zrobienia swoich własnych gipsowych doniczek w kształcie skorupek jajka. Wszystko, czego potrzebujecie, widzicie na zdjęciu poniżej, a czas wykonania to około 20 minut (plus czas schnięcia gipsu i ewentualnie czas, jaki potrzebujecie na ozdobienie skorupek).

Najlepiej żeby miska, której użyjecie, nie była Waszą ulubioną, powinno udać się ją doczyścić, ale nie warto ryzykować. Możecie też zastąpić ją pudełkiem po lodach i później po prostu je wyrzucić.

Najpierw musicie nadmuchać balon – musi być on tak duży, jak duża ma być Wasza skorupka.

Następnie potnijcie bandaż na 10 – 15 centymetrowe paski (lub dłuższe, jeżeli Wasza doniczka ma być większa niż widoczna na zdjęciach).

Teraz musicie już tylko zamaczać po kolei każdy pasek w wodzie przez około 5 sekund i nakładać warstwowo na balon. Doniczka powinna być dosyć gruba.

Jak bandaż lekko wyschnie należy wyciąć nożyczkami brzegi skorupki i odstawić do całkowitego wyschnięcia – najlepiej aż do następnego dnia.

Na koniec musicie wyszlifować skorupkę i, jeśli chcecie, pomalować ją farbami. Ja moją pokropiłam czarną farbą. Tylko przy malowaniu nie używajcie zbyt wiele wody, żeby nie rozmiękczyć doniczki.

Teraz wystarczy już tylko posadzić kwiaty albo posiać rzeżuchę (warto na spód włożyć woreczek). I gotowe! (:
Ps. Przy robieniu gipsowych skorupek może się trochę nabałaganić, dlatego zabezpieczcie stół folią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.