W dzisiejszym wpisie pokażę Wam pomysł na to, jak spędzić jeden z niewielu już długich przedświątecznych wieczorów – przed Wami tutorial na filcową choinkę.

Potrzebujecie:
– kolorowego filcu,
– nożyczek,
– kleju na gorąco,
– styropianowego stożka,
– patyka oraz drewnianej podstawki (albo doniczki), w której umieścicie choinkę.

Najpierw, za pomocą piły, z drewnianego pieńka wycinamy podstawkę (o grubości ok 2 cm) oraz docinamy patyk na pożądaną długość. Następnie w płytce wiercimy dziurę (tak, aby patyk idealnie pasował) i wklejamy go za pomocą kleju na gorąco. Odstawiamy stojak do wyschnięcia. Jeśli nie macie odpowiednich narzędzi, możecie umieścić patyk w doniczce – zagipsować go albo zasypać piaskiem.

Kolejnym krokiem jest wycięcie filcowych listków – potrzebujecie ich sporo, ale dokładna ilość zależy od wielkości i ilości tworzonych drzewek.

Wycięte elementy przymocowujemy do styropianowego stożka klejem na gorąco. Zaczynamy od dołu i stopniowo kierujemy się ku górze.

Teraz wystarczy już tylko wyciąć filcowy okrąg, naciąć go na środku na krzyż i podkleić nim drzewko od spodu, a następnie wywiercić delikatnie dziurę w styropianowej formie, wypełnić ją klejem i nabić na patyk.

To wszystko – drzewko gotowe! Mi ten pomysł spodobał się na tyle, że stworzyłam kilka wersji kolorystycznych w różnych rozmiarach. Rzućcie okiem (:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.