Jeśli nie macie jeszcze żadnych planów na weekend, przychodzimy z propozycją jak spędzić kreatywnie trochę czasu. Dziś przedstawiamy Wam tutorial, dzięki któremu przygotujecie dekoracyjny mobil.

Do jego wykonania potrzebujecie: kawałków materiału, nożyczek, igły i nici, waty, sznurka, żyłki, piórek, pistoletu na gorąco oraz wiklinowego wianka.

Najpierw musicie z materiału wyciąć dwa ptaki, a następnie przyłożyć je do siebie lewą stroną i zszyć. Pamiętajcie żeby zostawić około 2 centymetrowy otwór, przez który włożycie później do środka watę.

Następnie ptaszka trzeba wypchać – użyjcie do tego waty albo wypełniacza. Świetnie sprawdzi się też wypełnienie ze starej poduszki czy kołdry.

Teraz przygotujcie sznurek o długości około 40 centymetrów, zegnijcie go na pół i zawiążcie na końcu (około centymetra od dołu) supełek. Tak przygotowaną zawieszkę włóżcie w pozostawiony otwór w materiale i zaszyjcie go.

Na koniec, za pomocą kleju na gorąco, przyklejcie piórka, tak aby wyglądały jak skrzydełka naszego ptaka. Opcjonalnie możecie też przykleić koralik w miejscu oka.

Do dekoracji widocznej na zdjęciach potrzebować będziecie czterech takich ptaszków. Kiedy będą już gotowe przywiążcie je do wianka od dołu, a od góry, w czterech miejscach, przymocujcie kawałki żyłki, które na sam koniec musicie związać – tworząc pętelkę, za którą będzie można powiesić mobil.
I gotowe. Jak Wam się podoba?

Jeżeli użyjecie kolorowych materiałów do uszycia ptaków – dekoracja świetnie nada się także do pokoju dziecięcego! (;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.