Wracam dzisiaj do Was z kolejnym pomysłem na delikatną zmianę Waszego wnętrza, wykonaną niewielkim kosztem. Od zawsze powtarzam (i nie tylko ja!), że tekstylia mają ogromną moc. Ciekawe zasłony czy ozdobne poszewki na poduszki potrafią naprawdę wiele zdziałać w naszych sypialniach i salonach. Dlatego właśnie przygotowałam prosty tutorial pokazujący, jak samodzielnie uszyć poszewki na poduszki, wykorzystując do tego ikeowskie, materiałowe podkładki na stół.

Do wykonania poszewek wykorzystamy dwie podkładki na stół Goddag, ja wybrałam szarą i czarną, oraz dwa kawałki szarego materiału o wymiarach 50 x 35 centymetrów. Potrzebne też będą: nożyk do prucia i maszyna do szycia.

Pracę zaczynamy od odprucia wszystkich założonych brzegów podkładek.

Następnie zakładamy do środka trzy brzegi (dwa dłuższe i jeden krótszy) prostokątów wyciętych z szarej tkaniny i je zaprasowujemy.

Krótszy brzeg, który wcześniej zaprasowaliśmy, przeszywamy, a drugi (ten niezałożony) przeszywamy zygzakiem.

Oba materiały składamy prawą stroną do siebie, pamiętając, by szary materiał umieścić na środku podkładki tak, żeby z obu stron widoczne były 5 centymetrowe brzegi podkładki. Następnie zszywamy górną krawędź. Odwracamy całość szwem do środka. Pozostały szary materiał podkładamy do środka tak, aby utworzyć kieszonkę, która ułatwi nam utrzymanie poduszki wewnątrz poszewki. Tak ułożony materiał spinamy szpilkami.

W kolejnym kroku dwukrotnie przeszywamy brzegi szarego materiału „po wierzchu”, w odległości ok. 0,5 cm od siebie.

Teraz wystarczy już tylko wysnuć czarne (szare), podłużnie ułożone na podkładce nici tak, żeby powstały ozdobne frędzle.

I poszewki gotowe, na żywo prezentują się jeszcze ładniej niż na zdjęciach. Koniecznie zróbcie swoje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.