Swoje życie i swoją przestrzeń można organizować na milion różnych sposobów i, oczywiście, nie potrzeba do tego żadnych ładnych gadżetów, kolorowych planerów czy słodkich pisadeł. Wystarczy kartka papieru i żółty długopis BIC z kiosku (kto nie miał takiego w podstawówce i kto ani razu nie obgryzł zakrętki, niech pierwszy rzuci kamieniem!;P) albo telefon komórkowy, by spokojnie zacząć operację ORGANIZACJA. Ale! Można to też robić, korzystając z fajnych i estetycznych gadżetów – i jeśli taki sposób jest Wam bliższy (mi zdecydowanie jest!), to ma dla Was dzisiaj bardzo przydatny post, w którym zrobimy razem śliczną tablice korkową. Do dzieła!

Do przygotowania tablicy potrzebujecie: korka (mój o grubości 4 mm), linijki, długopisu i noża tapicerskiego, drewnianej płyty o wybranych wymiarach (może być też spód od antyramy) oraz kleju (ja użyłam uniwersalnego kleju polimerowego).

Pracę zaczynamy od narysowania na kawałku korka prostokątów o wymiarach 6 na 12 centymetrów. Do wykonania tablicy o wymiarach 50 x 40 centymetrów potrzebujecie ich około 30.

Następnie wycinamy je przy pomocy ostrego noża tapicerskiego (warto oczywiście położyć coś pod spód – ja zawsze używam deski do krojenia).

Prostokąty układamy w jodełkę (wzór widzicie na zdjęciu) i po kolei przyklejamy je do płyty. Najwygodniej zacząć od ułożenia całych prostokątów, a boki zostawić na koniec. Następnie odwracamy tablicę i docinamy równo brzegi korka.

I gotowe! Wystarczy przynieść pinezki (najlepiej kolorowe) i brać się za organizowanie rzeczywistości. Powodzenia!;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.