Na moich ścianach pomału zaczyna już brakować miejsca na kolejne dekoracje, ale kompletnie nie przeszkadza mi to w tworzeniu nowych dodatków. 😉 A ponieważ pomysłów mam jeszcze co najmniej kilka(dziesiąt), to pewnie nie raz przygotuję dla Was jakiś tutorial na ścienne ozdoby. Tak jest i tym razem – instrukcja oczywiście poniżej.

Do przygotowania dzisiejszego projektu potrzebujecie włóczek/wełny, patyka, kawałka kartonu i nożyczek oraz drewnianych kuleczek w kilku rozmiarach z otworami.

Pracę zaczynamy od wykonania frędzli – w tym celu nawijamy włóczkę na prostokątny kartonik (jego długość będzie równa późniejszej długości frędzli). Ja nawinęłam ją około 80 razy. Następnie związujemy długą nitką od góry i ściągamy całośc z kartonika. Przewiązujemy kolejną nitkę, w mniej więcej 1/3 długości, a na koniec rozcinamy dolne końce chwosta. Czyności powtarzamy kilkanaście razy tak, żeby stworzyć około 10 frędzli.

W kolejnym kroku na długi sznur nawlekamy drewniane koraliki – ja postawiłam na asymetrię i zrobiłam to nieregularnie, ale możecie też wykonać powtarzający się wzór.

Na koniec zawiązujemy chwosty na patyku – robimy to tak, żeby wisiały na różnych wysokościach. Dowiązujemy dodatkowy sznurek, na którym będziemy mogli powiesić naszą dekorację. I gotowe – jak Wam się podoba efekt końcowy? Zrobicie swoją wersję? Jeśli tak – koniecznie pochwalcie się Waszymi ozdobami!

Ps. A jeśli chcecie zobaczyć, jak dzisiejsza dekoracja komponuje się na ścianie z moimi innymi proeketami – wpadajcie na instagrama (@blended). Tam pokazuję zdjęcia udekorowanych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.