Już jutro zapalać będziemy pierwszą adwentową świecę. Jak Wy przygotowujecie się do Świąt Bożego Narodzenia? My w tym roku, zamiast tradycyjnego wieńca, stworzyliśmy adwentowy stroik. Poniżej instrukcja, jak go wykonać krok po kroku.

Z samoutwardzalnej gliny (możecie ją oczywiście zastąpić masą solną), za pomocą foremek do wykrawania ciasteczek, wycinamy 4 serduszka (gwiazdki, domki, choinki… na co tylko macie ochotę). W każdym z nich za pomocą słomki robimy dziurkę.

Następnie wycięte kształty numerujemy – ja użyłam do tego pieczątek – literek, ale świetnie sprawdzi się też wykałaczka. Możecie także odcisnąć w glinie świerkowe lub sosnowe gałązki.

Teraz wystarczy już tylko przywiązać nasze serduszka do świec (jeśli używacie masy solnej, to trzeba ją najpierw wysuszyć, w przypadku gliny nie ma takiej potrzeby), a następnie ustawić świece w naczyniu i wypełnić je zielonymi gałązkami i szyszkami. Możecie też dołożyć laski cynamonu czy anyżowe gwiazdki. Poniżej nasze dwie propozycje stroików– dajcie znać, jak Wam się podobają! (:

One thought on “Czas oczekiwania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.