Mój makramowy brelok (który pokazywałam Wam tutaj) lata świetności ma już zdecydowanie za sobą. Dlatego postanowiłam zrobić sobie nową przypinkę do kluczy i przy okazji podzielić się z Wami efektami mojej pracy. A może sami chcielibyście zrobić sobie taką nietuzinkową ozdobę? Jeśli tak, instrukcję standardowo znajdziecie poniżej.

Do przygotowania breloka potrzebujecie kawałka grubszego sznurka, kolorowych nici typu mulina, kółeczka do kluczy oraz nożyczek.

Sznurek (ja użyłam dwóch równych kawałków, żeby całość była grubsza, ale możecie wykorzystać tylko jeden) zaczynamy oplatać muliną mniej więcej na środku jego długości. Oplatanie zaczynamy od ułożenia kawałka muliny równolegle do sznurka bazowego, tak żeby owijać muliną równocześnie jeden jej koniec i sznurek. Z lewej strony zostawiamy luźny kawałek muliny, a z prawej dowiązujemy kolejny kolor nitki i owijamy dalej (końcówki związanych nitek ucinamy).

Czynność powtarzamy tak długo aż uzyskamy satysfakcjonujący nas wzór i długość oplotu. Sznurki możemy dowiązywać zarówno z lewej, jak i z prawej strony.

Następnie na naszą bazę zakładamy kółeczko do kluczy, całość zginamy na pół i związujemy ze sobą luźne końce muliny.

Oplatamy sznurek bazowy muliną (znowu zakładając pod spód jeden koniec muliny tak, żeby ostatecznie można było związać ze sobą dwa końce nitki).

Związujemy końcówki muliny na supeł, docinamy równo końce sznura i brelok gotowy.

Teraz wystarczy już tylko przyczepić klucze do kółeczka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.