Jeżeli lubicie naturalne dekoracje świąteczne to dzisiejszy projekt powinien Wam się spodobać. Co więcej, nie musi on zdobić ścian naszych domów i mieszkań tylko w okresie Bożego Narodzenia. Motywy anielskie, bo właśnie z propozycją przygotowania swoich własnych, drewnianych aniołów do Was przychodzę, są na tyle uniwersalne, że mogą stanowić całoroczną dekorację naszych wnętrz.

Do zrobienia swoich drewnianych aniołów potrzebować będziecie ażurowych kul (wykonanych z drutu lub rattanowych), miękkiego drutu (pamiętajcie jednak, żeby nie był zbyt cienki, bo będzie całkowicie niewidoczny) i kawałka drewna (najładniejsze są te zbierane z morskich plaż, ale inne kawałki gałęzi też dadzą radę!). Przyda się także szablon skrzydeł, kawałek grubszego korka, szpilki, zawieszka, młotek i gwoździki oraz taker i pistolet z klejem na gorąco.

Pracę zaczynamy od znalezienia i wydrukowania (albo narysowania) motywu skrzydeł, który przypinamy do grubego kawałka korka za pomocą sporej ilości szpilek – tak jak widzicie na zdjęciu. Następnie na gotowym wzorze oplatamy drut, tak żeby uformować z niego potrzebny wzór.

W kolejnym kroku przybijamy skrzydła do drewna za pomocą takera (jeśli go nie macie możecie je przybić za pomocą młotka i zszywek tapicerskich albo przykleić).

Teraz musicie już tylko przymocować ażurową głowę do korpusu (ja przykręcałam do kuli drut, następnie wydrążałam za pomocą małych nożyczek dziurę, wtykałam w nią drut, a na koniec całość zabezpieczyłam jeszcze klejem na gorąco). Opcjonalnie możecie też jeszcze przymocować do głowy, za pomocą krótkich drucików, aureolę (kształt okręgu najłatwiej uformować przy pomocy szklanki).

Na koniec wystarczy już tylko przybić z tyłu zawieszkę. I anioł gotowy. Jak Wam się podoba? Ja uwielbiam ten projekt i moje anioły już zdobią sypialnię. Poza tym przygotowałam też kilka dodatkowych, które wręczę bliskim w ramach bożonarodzeniowych prezentów! Mam nadzieję, że Wy też skorzystacie z tego pomysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.