Adwent zbliża się już naprawdę wielkimi krokami, więc jeśli chcecie wykonać swój własny kalendarz, to pora brać się do pracy. Co prawda, za kilka dni pokażę Wam jeszcze pomysł „ostatniej szansy”, który będziecie mogli szybko wykonać razem ze swoimi dzieciakami, ale może warto w tym roku rozpocząć przygotowania do tych wyjątkowych dni wcześniej, niż zazwyczaj?
Wracając jednak do dzisiejszej propozycji – wymaga ona poświęcenia trochę więcej czasu i uwagi. Także, po pierwsze, zróbcie sobie kubek ciepłej herbaty, a najlepiej cały dzbanek 😉

Do wykonania szkieletu potrzebne będą materiały widoczne na zdjęciu powyżej. I mały zawiasik – biedak, nie załapał się na zdjęcie. Wielkość i grubość wykorzystanych listewek zależy oczywiście od Was – ja użyłam metrowych o szerokości 5 centymetrów.

Najpierw na jednej z desek pozostałe układamy w poprzek, w wybranej odległości (u nas to 8 cm), a następnie rysujemy linię pod kątem tak, żeby uzyskać kształt trójkąta – choinki. W kolejnym kroku wzór wycinamy wyrzynarką i sklejamy deski ze sobą za pomocą kleju do drewna.

Na koniec wystarczy już tylko przykleić drewniane klamerki. Jak choinka będzie stała? Opcji jest kilka – możecie oprzeć ją o ścianę albo zawiesić na haczyku, włożyć do wypełnionej pisakiem doniczki albo przykręcić do nogi jeszcze jedną deskę z zawiasem, tworząc tym samym stopkę. My wybraliśmy właśnie tą ostatnią wersję.

Teraz przygotować musimy papierowe paczuszki na słodkości. Ja postanowiłam wykorzystać stare, papierowe torby – odpowiednio je przycięłam i posklejałam na nowo. Możecie też wykonać je całkiem od postaw, albo użyć gotowych.

Ostatni krok to przyklejenie ozdobnych numerków. W Internecie znajdziecie wiele darmowych wzorów do pobrania. Ja skorzystałam z tych przygotowanych przez Magdę z mypinkplum. Znajdziecie je tutaj: http://www.mypinkplum.pl/2015/11/diy-kalendarz-adwentowy-grafika-do-druku.html

A! Nie zapomnijcie powkładać do środka Waszych ulubionych słodyczy! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.