Jakiś czas temu pokazywałam Wam na blogu jak samodzielnie przygotować ozdobny papier do scrapbookingu, i jak go później wykorzystać w praktyce. Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym pomysłem na zaproszenia ślubne w wersji DIY. Projekt jest bardzo prosty i, znowu, opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu dekoracyjnego kartonu. I to jego wykonaniem zajmiemy się w pierwszej kolejności.

Do zrobienia posrebrzanego brystolu będziecie potrzebować kleju do decoupage oraz preparatu do złoceń (srebrzeń?:P). Papier smarujemy w losowo wybranych miejscach klejem (najwygodniej przy pomocy pędzla), a następnie przykładamy tam kawałki srebrnej foli. Całość wygładzamy i dociskamy dłonią albo suchym pędzelkiem. Karton będzie gotowy do dalszego użycia już po kilku minutach.

W międzyczasie możecie przygotować treść zaproszenia. Ponieważ będzie ona w całości widoczna warto poświęcić chwilę i pobawić się trochę w programie graficznym, tak, żeby wyglądała estetycznie. Ja, „na szybko” zaprojektowałam dwie wersje w Canvie, bazując na darmowych szablonach.

Teraz wystarczy już tylko dociąć obydwa elementy zaproszenia do wybranych przez Was wymiarów. Kartkę z treścią zaproszenia naklejamy na błyszczący brystol (najlepiej sprawdza się dwustronna taśma klejąca), a następnie całość przewiązujemy sznurkiem. I gotowe.

Prawda, że to proste rozwiązanie? I do tego nie powinno znacząco uszczuplić Waszego budżetu! Dajcie koniecznie znać jak Wam się podoba dzisiejsza propozycja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *