Mam nadzieję, że posty z pomysłami na świąteczne, własnoręcznie robione dekoracje jeszcze Was nie nudzą? Bo tak się składa, że przychodzę do Was dzisiaj z kolejną propozycją bożonarodzeniowego DIY. Tym razem przygotowałam dla Was wpis z instrukcją jak przygotować zimowe obrazki.
Do ich wykonania potrzebujecie płaskich kamieni (najfajniejsze znajdziecie nad morzem czy rzeką), drewnianego plastra i patyka, farb akrylowych, lakieru w sprayu, czarnego cienkopisu i oczywiście kleju na gorąco. Przyda się też zawieszka, gwoździki i młotek.

Pracę zaczynamy od namalowania na kamieniach kształtów sów. Oczywiście nie ograniczam Waszej inwencji twórczej, ale jeśli nie macie pomysłu jak to zrobić – mam nadzieję, że na zdjęciu powyżej znajdziecie inspirację.

Kiedy farba wyschnie całość obrysowujemy czarnym cienkopisem. Dodajemy też różne szczegóły, takie jak piórka czy wzorki na czapce.

Następnie kamienie lakierujemy i odstawiamy do wyschnięcia.

W kolejnym kroku przybijamy do spodu drewnianego plastra zawieszkę, a następnie do drugiej strony przyklejamy gałązkę oraz nasze kamienne sowy.

Na koniec wystarczy już tylko dorysować plastry śniegu. I gotowe. Jak Wam się podoba?:)
Nie martwcie się jeśli przed Świętami nie znajdziecie już czasu na wykonanie tego projektu. Obrazki z sówkami są na tyle uniwersalne, że mogą zdobić nasze wnętrza przez całą zimę, więc spokojnie możecie je wykonać dopiero po Bożym Narodzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *